انجماد و ذوب solidification and melting و مدل سازی در فلوئنت

انجماد و ذوب solidification and melting و مدل سازی در فلوئنت

انجماد و ذوب solidification and melting و مدل سازی در فلوئنت

مدل سازی انجماد و ذوب

در این بخش مدل سازی انجماد و ذوب بررسی شده است. انسیس فلوئنت می تواند برای حل مسائل جریان سیال شامل انجماد و / یا ذوب در حال وقوع در یک درجه حرارت (به عنوان مثال، در فلزات خالص) و یا بیش از یک محدوده دما (به عنوان مثال، در آلیاژهای دوتایی) مورد استفاده قرار گیرد. انسیس فلوئنت از یک فرمولاسیون enthalpy-porosity استفاده می کند. منطقه خمیر مانند مایع-جامد به عنوان محیط متخلخل با تخلخل برابر با کسر مایع در نظر گتهر می شود، و ترم های مناسب (sink terms) به معادلات مومنتوم اضافه می شوند تا برای افت فشار ناشی از حضور مواد جامد به حساب آیند. ترم های sink  به معادلات توربولان نیز اضافه می شوند تا برای کاهش تخلخل در قسمت جامد به حساب آیند.

 

تواناهایی ها انسیس فلوئنت در مدلسازی انجماد و ذوب

محاسبات انجماد و ذوب مایع-جامد در فلزات خالص و آلیاژهای دوتایی

مدل سازی ریخته گری پیوسته

مدل سازی مقاوت حرارتی تماسی بین مواد منجمد شده و دیوارها به عنوان مثال به دلیل وجود گپ با هوا

مدل سازی انتقال گونه ها با انجماد و ذوب

پس پردازش کمیت های مربوط به انجماد و ذوب که شامل کسر مایع و سرعت کششی است

 

محدودیت های مدل انجماد و ذوب

مدل انجماد و ذوب فقط می تواند با حلگر pressure-based استفاده شود و با حلگر density-based در دسترس نیست.

مدل انجماد و ذوب برای جریان تراکم پذیر نمی تواند استفاده شود.

از مدل های چند فازی فقط مدل VOF می تواند با مدل انجماد و ذوب استفاده شود

و…

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل چند فازی، دوفازی، جریان ذرات، جریان گسسته، جریان چند فازی پراکنده، و مدل سازی انجماد و ذوب  در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید