مدل آکوستیک FW-H و شبیه سازی در نرم افزار انسیس فلوئنت

مدل آکوستیک FW-H و شبیه سازی در نرم افزار انسیس فلوئنت

مدل آکوستیک FW-H و شبیه سازی در نرم افزار انسیس فلوئنت

مدل آکوستیک FW-H  یا مدل آکوستیک Ffowcs-Williams  و Hawkings

این روش برای محاسبه صدا با استفاده از مدل آکوستیک FW-H در انسیس فلوئنت ANSYS Fluent معمولا شامل دو مرحله است. در مرحله اول، یک راه حل دقیق زمانی از جریان تولید می شود که از آن تاریخچه متغیر های مربوطه (برای مثال، فشار، سرعت، و چگالی) بر روی سطوح انتخاب شده بدست آمده است. در مرحله دوم، سیگنال های فشار صوت در مکان های گیرنده که توسط کاربر مشخص شده است با استفاده از داده های جمع آوری شده در طول مرحله اول محاسبه می شود.

 

نکات استفاده از مدل آکوستیک FW-H

شما می توانید از مدل FW-H برای شبیه سازی های پایا نیز استفاده کنید. در جایی که مسئله شما فقط یک قاب مرجع متحرک دارد.

در محاسبه فشار صوت با استفاده از راه حل انتگرالی FW-H انسیس فلوئنت از یک به اصطلاح “تصویر رو به جلو ” (forward-time projection) استفاده می کند تا برای  زمان تاخیر بین زمان انتشار (زمانی که در آن صدا از منبع ساطع) و زمان دریافت (زمانی که در آن صدا به محل گیرنده می رسد)به حساب آید.

 

روش کلی برای مدل FW-H  در فلوئنت

برای d; مورد گذرا محاسبات را انجام داده تا به حالت پایا برسیم.

مدل آکوستیک FW-H  را فعال می کنیم

صفحات منبع را مشخص می کنیم و گزینه های مربوط به بدست آوردن و ذخیره اطلاغات منبع را انتخاب می کنیم.

محل های دریافت را مشخص می کنیم.

حل گذرا را ادامه میدهیم.

سیگنالهای فشار صوت را انداره گیری و ذخیره می کنیم.

پس پردازش فشار صوت را انجام می دهیم.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل آکوستیک و استفاده از مدل آکوستیک Ffowcs-Williams  و Hawkings در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید