مدل احتراق پیش آمیخته premixed combustion در انسیس فلوئنت

مدل احتراق پیش آمیخته premixed combustion در انسیس فلوئنت

مدل احتراق پیش آمیخته premixed combustion در انسیس فلوئنت

مقدمه مدل احتراق پیش آمیخته premixed combustion

در این بخش مدل احتراق پیش آمیخته بررسی شده است. در احتراق با پیش آمیختگی، سوخت و اکسیدکننده در سطح مولکولی قبل از احتراق مخلوط می شوند. نمونه هایی از احتراق پیش آمیخته عبارتند از موتورهای احتراق داخلی، محفظه احتراق توربین گاز از پیش مخلوط شده جزئی و انفجار گاز نشت شده می شود.

در احتراق غیر پیش آمیخته، سوخت و اکسیدکننده در دو جریان مجزا وارد منطقه واکنش می شوند. این در تضاد با  سیستم احتراق با پیش آمیختگی است، که در آن مواکنش دهنده ها قبل از سوزانده شدن با یکدیگر در سطح مولکولی آمیخته می شوند. نمونه هایی از احتراق غیر پیش آمیخته شامل کوره های زغال سنگ ساییده، موتورهای احتراق داخلی دیزل و آتش سوزی استخری.

مدل احتراق پیش آمیخته

مدل سازی احتراق پیش آمیخته بسیار مشکل تر از احتراق غیر پیش آمیخته است. دلیل این مسئله این است که احتراق پیش آمیخته معمولا به عنوان یک یک شعله کوچک است که پیش روی کرده و به وسیله توربولانس یا آشفتگی گسترش می یابد. برای جریان های زیر صوتی، نرخ کلی انتشار شعله توسط هر دو سرعت شعله آرام و گردابه آشفته تعیین می شود.

سرعت شعله آرام با نرخی که گونه ها و گرما به بالادست منتشر می شوند و به سمت واکنش دهنده ها می روند و میسوزند، مشخص می شود. برای ضبط و ثبت سرعت شعله آرام، ساختار شعله داخلی ، و همچنین سینتیک شیمیایی دقیق و پردازش پخش مولکولی نیاز به حل دارد. از آنجا که ضخامت شعله آرام عملی از حد میلیمتر و یا کوچکتر هستند، وضوح مورد نیاز معمولا غیرقابل دسترس می شود.

 

استفاده از مدل احتراق پیش آمیخته

روند استفاده از مدل احتراق پیش آمیخته به این صورت است که:

مدل احتراق پیش آمیخته آشفته را فعال کنید. مطمئن شوید قبلا مدل توربولانسی به جز مدل اسپالارت آلماراس را انتخاب کرده اید.

مشخصات فیزیکی برای مواد سوختنی و غیر سوختنی را در محیط تعیین کنید.

سپس مواد و شرایط مرزی را بررسی کنید و حل را آخاز کنید.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت، جریان های واکنشی، جریان های غیر واکنشی و احتراق در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظرات (1)

خیلی عالی بود

نظر خود را بنویسید