مدل اویلری (Eulerian model) در جریان چند فازی در انسیس فلوئنت

مدل اویلری (Eulerian model) در جریان چند فازی در انسیس فلوئنت

مدل اویلری (Eulerian model) در جریان چند فازی در انسیس فلوئنت

معرفی مدل اویلری در جریان چند فازی

مدل اویلری یا مدل چند فازی اویلری (Eulerian multiphase model) در انسیس فلوئنت ANSYS FLUENT اجازه می دهد تا مدل سازی های متعدد جداگانه با فازهای در حال تعامل انجام دهیم. فازها می توانند مایعات، گازها، و یا مواد جامد تقریبا در هر ترکیبی باشند. یک دیدگاه  اویلری برای هر فاز استفاده می شود، برخلاف دیدگاه اویلری-لاگرانژی است که برای مدل فاز گسسته (discrete phase model) استفاده می شود.

با استفاده از مدل اویلری، تعداد فازهای ثانویه تنها با حافظه مورد نیاز و رفتار همگرایی محدود می شود. هر تعداد از فاز ثانویه را می توان مدل کرد، به شرطی که حافظه کافی در دسترس باشد. برای جریان های چند فازی پیچیده، ممکن است راه حل  با رفتار همگرایی محدود شده باشد.

مدل اویلری در انسیس فلوئنت ANSYS FLUENT تفاوت بین مایع – مایع و مایع-جامد (گرانول) را در جریان های چند فازی تشخیص نمی دهد. جریان گرانولار جریانی است که حداقل دارای یک فاز گرانول است.

 

محدودیت های مدل اویلری در جریان چند فازی

مدل اویلری در انسیس فلوئنت شامل محدودیت هایی از قبیل موارد زیر است.

مدل توربولانس تنش رینولدز بر پایه هر فاز امکان پذیر نیست.

ردیابی ذرات یا استفاده از مدل لاگرانژی فاز گسسته فقط با فاز اولیه تعامل می کند.

اجازه استفاده از جریان غیر لزج وجود ندارد.

 

روش حل انسیس فلوئنت در مدل اویلری

برای محاسبات مدل اویلری، ANSYS FLUENT می توانید معادلات مومنتوم فاز، فشار به اشتراک گذاشته شده، و معادلات کسر حجمی فاز در حالت جفت و جدا را حل کند. وقتی معادلات به شیوه ای جدا حل می شوند، ANSYS FLUENT از الگوریتم PC-SIMPLE برای حل همزمان معادلات سرعت و فشار استفاده می کند. PC-SIMPLE یک فرمت از الگوریتم SIMPLE یا سیمپل برای جریان چند فازی است.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل چند فازی با روش مدل اویلری در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید