مدل بخار مرطوب یا wet steam model در انسیس فلوئنت

مدل بخار مرطوب یا wet steam model در انسیس فلوئنت

مدل بخار مرطوب یا wet steam model

در اینجا مدل بخار مرطوب بررسی شده است. در طول منبسط شدن سریع بخار، فرایند میعان  مدت کوتاهی پس از عبور حالت از خط بخار اشباع اتفاق خواهد افتاد. روند انبساط باعث می شود که بخار خشک فوق گرم اول سرد شده و سپس به شکل یک مخلوط دو فاز بخار اشباع و قطرات مایع که به عنوان بخار مرطوب شناخته مس شود، در آید.

مدل سازی بخار مرطوب در تجزیه و تحلیل و طراحی توربین های بخار بسیار مهم است. افزایش رطوبت خروجی از توربین بخار می تواند باعث فرسایش شدید پره های توربین در مراحل کم فشار، و کاهش کارایی آیرودینامیکی مراحل توربین در منطقه بخار مرطوب شود.

ANSYS FLUENT رویکرد اویلری-اویلری برای مدل سازی جریان بخار مرطوب اتخاذ کرده است. مخلوط جریان با استفاده از معادلات ناویر-استوکس تراکم پذیر مدل سازی شده است. علاوه بر دو معادله انتقال برای کسر جرمی فاز مایع و تعداد مایع قطرات در واحد حجم. مدل تغییر فاز، که شامل تشکیل قطرات مایع در یک فرایند میعان غیرتعادلی همگن است، بر اساس نظریه هسته غیر هم دما  است.

 

محدودیت های مدل بخار مرطوب در جریان چند فازی

مدل بخار مرطوب در انسیس فلوئنت شامل محدودیت هایی از قبیل موارد زیر است.

مدل بخار مرطوبفقط برای حلگر density-based  در دسترس است.

تنها شرایط مرزی برای ورودی و خروجی جریان شامل موارد زیر است :

Pressure inlet

Mas flow inlet

Pressure outlet

 

مدل سازی تغییر فاز

موارد زیر فرضیات تغیر فاز هستند.

فرایند میعان همگن فرض می شود.

رشد قطره بر اساس مقدار میانگین قطر آن می باشد.

قطره کروی فرض می شود.

از ظرفیت گرمایی قطره در مقایسه با گرمای نهان آراد شده در فرایند میعان صرفه نظر می شود.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل چند فازی با روش مدل بخار مرطوب در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید