مدل تشعشع DO و شبیه سازی انتقال حرارت در انسیس فلوئنت

مدل تشعشع DO و شبیه سازی انتقال حرارت در انسیس فلوئنت

مقدمه مدل تشعشع DO

در این بخش مدل تشعشع DO بررسی شده است. توجه داشته باشید که هنگامی که مدل DO، مدل  P-1، مدل DTRM و یا مدل S2S فعال است، پنچره مدل تابش گسترش می یابد تا پارامترهای اضافی را نشان دهد. این پارامترها اگر شما مدل Rosseland را انتخاب کنید، ظاهر نخواهد شد. اگر شما در حال اجرای یک مسئله سه بعدی هستید، گزینه بار خورشیدی نیز اضافه خواهد شد.

وقتی که مدل های تابش فعال است، شار تشعشعی در حل معادله انرژی در هر تکرار گنجانده می شود. اگر شما یک مسئله را با مدل تشعشع فعال کرده اید، و شما تصمیم می گیرد آن را به طور کامل کنید، شما باید دکمه خاموش یا off در پنجره مدل تابش انتخاب کنید.

هر زمان که شما یک مدل تشعشع را فعال کنید، انسیس خود به خود معادله انرژی را فعال خواهد کرد.

 

مدل تشعشع DO

وقتی که مدل تشعشع DO را انتخاب می کنید، پنجره تابش گسترش می یابد تا ورودی ها را برای گسسته سازی زاویه ای (Angular Discretization) به شما نشان دهد در این بخش، شما پارامتر ها را برای گسسته سازی زاویه ای مشخص می کنید.

اگر شما می خواهید با استفاده از مدل تابش Do، تابش غیر خاکستری را مدل سازی کنید، شما می توانید تعداد باند ها را مشخص کنید.

به طور پیش فرض، تعداد Band روی صفر تنظیم شده است. این نشان می دهد که فقط تابش خاکستری مدل خواهد شد. از آنجا که هزینه محاسبات با افزایش تعداد band  افزایش می یابد مستقیم با تعداد باند، شما باید سعی کنید تعداد را حداقل نگه دارید.  هنگامی که یک عدد غیر صفر برای تعداد Band مشخص شده باشد، پنجره تابش یک بار دیگر گسترش خواهد یافت تا فواصل طول موج  (wavelength interval) را نشان دهد.

برای موارد زیادی ضریب جذب یا صدور دیوار از عوامل تاثیر گذار برای طول موج هستند که در دمای مسئله تاثیر گذار است. برای این موارد می توان از مدل تابش خاکستری DO بدون از دست دادن زیاد دقت بهره برد.

 

کاربرد های تشعشع

برخی از کاربرد های تشعشع و مدل های تشعشعی به صورت زیر می باشد. انتقال حرارت تشعشعی از شعله ها

گرمایش و یا سرمایش سطح به سطح

انتقال حرارت هم زمان هدایتی، همرفت و تشعشعی

تابش از طریق پنجره در تهویه مطبوع

انتقال حرارت کابین در خودرو ها

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت و استفاده از مدل های تشعشع در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید