انسیس فلوئنت

مدل تشعشع S2S یا مدل تشعشع سطح به سطح در فلوئنت

مدل تشعشع S2S یا مدل تشعشع سطح به سطح در فلوئنت
0 1256

مقدمه مدل تشعشع S2S

در این بخش مدل تشعشع S2S بررسی شده است. توجه داشته باشید که هنگامی که مدل DO، مدل  P-1، مدل DTRM و یا مدل S2S فعال است، پنچره مدل تابش گسترش می یابد تا پارامترهای اضافی را نشان دهد. این پارامترها اگر شما مدل Rosseland را انتخاب کنید، ظاهر نخواهد شد. اگر شما در حال اجرای یک مسئله سه بعدی هستید، گزینه بار خورشیدی نیز اضافه خواهد شد.

وقتی که مدل های تابش فعال است، شار تشعشعی در حل معادله انرژی در هر تکرار گنجانده می شود. اگر شما یک مسئله را با مدل تشعشع فعال کرده اید، و شما تصمیم می گیرد آن را به طور کامل کنید، شما باید دکمه خاموش یا off در پنجره مدل تابش انتخاب کنید.

هر زمان که شما یک مدل تشعشع را فعال کنید، انسیس خود به خود معادله انرژی را فعال خواهد کرد.

 

نحوه استفاده از مدل تشعشع S2S

هنگامی که شما مدل S2S یا سطح به سطح را انتخاب کنید، پنجره مدل تابش گسترش می یابد و پارامترهای اضافی را نشان می دهد. شما به View factor یا ضریب دید و تنظیمات خوشه بندی دسترسی خواهید داشت. همچنین می توانید شریب دید را برای مسئله خود محاسبه کنید و یا ان را بخوانید.

مدل تابش S2S از لحاظ حافظه مورد نیاز و محاسباتی بسیار گران قیمت است. هنگامی که تعداد زیادی از سطوح تابشی وجود دارد، شما می توانید با تعدادی سطح یک گروه تشکیل داده و یک خوشه سطح به وجود آورید و تعداد سطوح تشعشعی را کاهش دهید.

 

مزایای مدل تشعشع S2S

در مسائلی که هدف تشعشع بین سطوح مد نظر است و محیطی بین سطوح وجود ندارد، استفاده از این مدل باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد. ضریب شکل را می توان قبل از حل محاسبه نمود اما این کار ممکن است زمان زیادی ببرد.

 

کاربرد های تشعشع و مدل های تشعشع

برخی از کاربرد های تشعشع و مدل های تشعشعی به صورت زیر می باشد. انتقال حرارت تشعشعی از شعله ها

گرمایش و یا سرمایش سطح به سطح

انتقال حرارت هم زمان هدایتی، همرفت و تشعشعی

تابش از طریق پنجره در تهویه مطبوع

انتقال حرارت کابین در خودرو ها

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت و استفاده از مدل های تشعشع در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.