انسیس فلوئنت

مدل تنش رینولدز یا (Reynolds stress model (RSM در فلوئنت

مدل تنش رینولدز یا (Reynolds stress model (RSM در فلوئنت
0 2533

مقدمه مدل تنش رینولدز RSM

در این بخش مدل تنش رینولدز بررسی شده است. اغتشاش، توربولانس یا آشفتگی یک پدیده سه بعدی ناپایدار با حرکت تصادفی است که در مایعات در اعداد رینولدز بالا مشاهده می شود. با توجه به اینکه جریان های فنی معمولا بر پایه مایعات با ویسکوزیته پایین هستند، تقریبا تمام جریانهای فنی متلاطم است. بسیاری از مقادیر مورد علاقه فنی به تلاطم بستگی دارد، مانند: اختلاط مومنتوم، انرژی و گونه ها. انتفال حرارت. افت فشار و بازده. نیروهای وارد بر اجسام آیرودینامیک و … . در انسیس فلوئنت مدل های توربولانسی مختلفی برای شبیه سازی جریان آشفته در نظر گرفته شده است. هنگامی که شبیه سازی شما در انسیس فلوئنت نیازمند مدل توربولانس یا مدل آشفتگی می باشد. شما نیاز به فعال کردن تنظیمات، مدلها و گزینه های مربوطه دارید. همچنین باید شرایط مرزی آشفته را فراهم کنید.

 

مدل تنش رینولدز RSM

مدل تنش رینولدز استادانه ترین نوع مدل توربولانسی RANS است که ANSYS FLUENT فراهم می کند. مدل تنش رینولدز معادلات متوسط گیری شده ناویر-استوکس را با حل معادلات انتقال برای تنش های رینولدز و همراه با یک معادله برای نرخ اتلاف، می بندد. این به این معنی است که پنج معادلات انتقال اضافی در جریان دو بعدی و هفت معادله انتقال اضافی در حل سه بعدی نیاز است.

 

مزایا و معایب مدل تنش رینولدز RSM

از آنجا که مدل تنش رینولدز یا RSM، اثرات انحنای ساده، چرخش، گردش، و تغییرات سریع در نرخ کرنش را به شیوه ای دقیق تر از مدل های یک معادله و دو معادله ای در نظر می گیرد، دارای پتانسیل بیشتری برای پیش بینی های دقیق برای جریان های پیچیده است. با این حال، راحت و کاربر پسند بودن پیش بینی های مدل تنش رینولدز RSM هنوز هم توسط فرضیات اعمال شده به ترم های مختلف مدل در معادلات دقیق انتقال براای تنش های رینولدز محدود شده است.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل جریان آشفته، جریان توربولان  یا مغشوش با مدل تنش رینولدز در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.