مدل توربولانسی SAS یا Scale-Adaptive Simulation در انسیس فلوئنت

مدل تنش رینولدز یا (Reynolds stress model (RSM در فلوئنت

مدل توربولانسی SAS یا Scale-Adaptive Simulation در انسیس فلوئنت

مقدمه مدل توربولانسی SAS

در این بخش مدل توربولانسی SAS بررسی شده است. هنگامی که شبیه سازی شما در انسیس فلوئنت نیازمند مدل توربولانس یا مدل آشفتگی می باشد. شما نیاز به فعال کردن تنظیمات، مدلها و گزینه های مربوطه دارید. همچنین باید شرایط مرزی آشفته را فراهم کنید. این یک واقعیت که متاسفانه هیچ مدل توربولانسی را نمی توان برای همه مسائل استفاده نمود. انتخاب مدل تلاطم بستگی به ملاحظات زیر دارد. مواردی مانند: فیزیک جریان، سطح دقت مورد نیاز، منابع محاسباتی در دسترس، و مقدار زمان موجود برای شبیه سازی. برای انتخاب مناسب ترین مدل توربولانسی برای مسئله خود، شما نیاز به درک توانایی ها و محدودیت های مدل های موجود دارید.

 

مدل توربولانسی SAS

مدل توربولانسی SAS  یا مدل شبیه سازی مقیاس تطبیقی یک نمونه بهبود یافته از فرمولاسیون URANS است، که اجازه وضوح  طیف آشفته را در شرایط جریان ناپایدار می دهد. شبیه سازی با URANS تنها تولید بی ثباتی و ناپایداری در مقیاس بزرگ می شود، در حالی که مدل SST-SAS اجازه توسعه طیف آشفته در مناطق جدا را می دهد.

مفهوم SAS بر اساس مقیاس طولی فن کارمن (von Karman)   به معادله مقیاس توربولان است. اطلاعات ارائه شده توسط مقیاس طولی فن کارمن اجازه می دهد تا مدل های SAS به صورت پویا به ساختارهای محکم در یک شبیه سازی URANS تنظیم شوند. این مسئله به یک رفتار LES مانند در مناطق ناپایدار میدان جریان منجر می شود. در همان زمان، مدل قابلیت استاندارد RANS در مناطق پایدار جریان فراهم می کند.

 

مدل توربولانسی SAS  و دیگر مدل های توربولانسی بر پایه امگا

دید گاه مدل توربولانسی SAS  می تواند با دیگر مدل های توربولانسی بر پایه امگا ترکیب شود:

مدل استاندارد کا-امگا و مدل Transition SST

مدل تنش رینولدز بر پایه امگا (RSM)

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل جریان آشفته، جریان توربولان  یا مغشوش با مدل توربولانسی SAS در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید