مدل توربولانس و بررسی اغتشاش در نرم افزار انسیس فلوئنت

مدل توربولانس و بررسی اغتشاش در نرم افزار انسیس فلوئنت

مراحل استفاده از مدل توربولانس در انسیس فلوئنت

در این بخش مدل توربولانس بررسی شده است. جریانی که در آن ویسکوزیته سیال مهم است می تواند از دو نوع، یعنی، آرام و یا آشفته باشد. اگر مایع در لایه های موازی در حال حرکت باشد جریان آرام است و اگر جریان  به طور تصادفی در حال حرکت است، جریان آشفته است. با محاسبه عدد رینولدز ما می توانیم پیش بینی کنیم جریان آرام یا آشفته است.

هنگامی که شبیه سازی شما در انسیس فلوئنت نیازمند مدل توربولانس یا مدل آشفتگی می باشد. شما نیاز به فعال کردن تنظیمات، مدلها و گزینه های مربوطه دارید. همچنین باید شرایط مرزی آشفته را فراهم کنید. در ادامه انواع مدل توربولانس برای شبیه سازی جریان آشفته و نحوه راه اندازی شرح داده شده است.

 

انواع مدل توربولانس در فلوئنت

مدل های توربولان در فلوئنت شامل موارد زیر است، که از زبانه مدل لزجت یا Viscous Model می توانید آن ها را انتخاب کنید.

اسپالارت آلماراس   Spalart-Allmaras

کا-امگا     k-omega

کا-اپسیلن      k-epsilon

کا-کا ال-امگا گذرا     Transition k-kl-omega

اس اس تی گذرا یا انتقال تنش برشی گذرا     Transition SST

تنش های رینولدز    Reynolds Stress

شبیه سازی مقیاس تطبیقی    (Scale-Adaptive Simulation (SAS

شبیه سازی ادی جدا     (Detached Eddy Simulation (DES

شبیه سازی گردابه بزرگ (Large Eddy Simulation (LES

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل جریان توربولان یا مغشوش در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید