مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell برای مدل سازی مبدل حرارتی در فلوئنت

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell برای مدل سازی مبدل حرارتی در فلوئنت

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell برای مدل سازی مبدل حرارتی در فلوئنت

مقدمه مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell

در این بخش مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell برای شبیه سازی مبدل حرارتی بررسی شده است. در صنعت پدیده انتقال حرارت در بسیاری از پروسه ها وجود دارد خواه اینکه ما بخواهیم سیستمی را سرد و یا گرم کنیم. مبدل های حرارتی متفاوتی بسته به نوع کاربرد در صنعت استفاده می­شوند.

انسیس فلوئنت  ANSYS FLUENT گزینه های مختلفی برای مدل سازی مبدل های حرارتی فراهم می کند. هر کدام ویژگی ها و محدودیت ها خود را دارند.

 

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell با توجه به شکل هسته ای مبدل های حرارتی و ماهیت مش بیشترین انعطاف پذیری را فراهم می کند. همچنین اجازه می دهد تا سیال کمکی که وارد هسته می شود،به شدت غیر یکنواخت باشد (برای مثال به دلیل عبور شکل دلخواه ورودی مخازن).

 

محدودیت های مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell می تواند دارای محدودیت های زیر باشد:

اگر اطلاعات عملکرد مبدل حرارتی که در اختیار دارید، به صورت منحنی سرعت-کارایی باشد، نمی توانید از مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell استفاده کنید.

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell به شما اجازه نمی دهد که تغییر فاز را برای سیال کمکی مدل کنید.

اگر این موارد به مسئله شما مربوط نمی شود میتوانید از مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell استفاده کنید.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت و انواع مبدل های حرارتی (صفحه ای، پوسته و لوله، مارپیچ و …) در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید