مدل شبیه سازی گردابه بزرگ یا Larege Eddy Simulation در فلوئنت

مدل شبیه سازی گردابه بزرگ یا Larege Eddy Simulation در فلوئنت

مقدمه مدل شبیه سازی گردابه بزرگ

در این بخش مدل شبیه سازی گردابه بزرگ بررسی شده است. هنگامی که شبیه سازی شما در انسیس فلوئنت نیازمند مدل توربولانس یا مدل آشفتگی می باشد. شما نیاز به فعال کردن تنظیمات، مدلها و گزینه های مربوطه دارید. همچنین باید شرایط مرزی آشفته را فراهم کنید. این یک واقعیت که متاسفانه هیچ مدل توربولانسی را نمی توان برای همه مسائل استفاده نمود. انتخاب مدل تلاطم بستگی به ملاحظات زیر دارد. مواردی مانند: فیزیک جریان، سطح دقت مورد نیاز، منابع محاسباتی در دسترس، و مقدار زمان موجود برای شبیه سازی. برای انتخاب مناسب ترین مدل توربولانسی برای مسئله خود، شما نیاز به درک توانایی ها و محدودیت های مدل های موجود دارید.

 

مدل شبیه سازی گردابه بزرگ (LES)

جریان آشفته توسط گردابه ها و ادی ها با طیف گسترده ای از مقیاس طولی و زمانی مشخص می شود. بزرگترین گردابه معمولا در اندازه طول مشخصه جریان اصلی است. (برای مثال، ضخامت لایه مرزی). کوچکترین مقیاس ها مسئول اتلاف انرژی جنبشی تلاطم هستند.

در LES، شبیه سازی گرابه بزرگ، گردابه های بزرگ به صورت مستقیم حل می شوند به طور مستقیم حل و فصل، در حالی که گردابه های کوچک مدل سازی می شوند. بنابراین مدل LES بین DNS و RANS قرار می گیرد. از نظر کسری از فلس حل شود.

منطق پشت LES می توان چنین خلاصه کرد:

مومنتوم، جرم، انرژِ بقیه کمیت های مجهول بیشتر توسط ادی های بزرگ انتقال می یابند.

گردابه های بزرگ بیشتر به مسئله وابسته هستند. شرایط هندسه و شرایط مرزی بر آن ها حاکم است.

گردابه های کوچم کمتر به هندسه وابسته هستند.

شانس پیدا کردن یک مدل کلی توربولانس برای گردابه های کوچک بیشتر است.

 

مدل DNS

این امکان وجود دارد، در تئوری، به طور مستقیم تمام طیف مقیاس آشفته را با روش شبیه سازی عددی مستقیم DNS حل کنیم. هیچگونه مدل سازی در DNS مورد نیاز نیست. با این حال، DNS برای مسائل عملی مهندسی شامل اعداد رینولدز بالا امکان پذیر نیست. برای اعداد رینولدز بالا، هزینه سنگین شود.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل جریان آشفته، جریان توربولان  یا مغشوش با مدل شبیه سازی گردابه بزرگ در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

 

 

 

نظر خود را بنویسید