مدل شبیه سازی گردابه جدا یا Detached Eddy Simulation در فلوئنت

مدل شبیه سازی گردابه جدا یا Detached Eddy Simulation در فلوئنت

مدل شبیه سازی گردابه جدا یا Detached Eddy Simulation در فلوئنت

مقدمه مدل شبیه سازی گردابه جدا

در این بخش مدل شبیه سازی گردابه جدا بررسی شده است. اغتشاش، توربولانس یا آشفتگی یک پدیده سه بعدی ناپایدار با حرکت تصادفی است که در مایعات در اعداد رینولدز بالا مشاهده می شود. با توجه به اینکه جریان های فنی معمولا بر پایه مایعات با ویسکوزیته پایین هستند، تقریبا تمام جریانهای فنی متلاطم است. بسیاری از مقادیر مورد علاقه فنی به تلاطم بستگی دارد، مانند: اختلاط مومنتوم، انرژی و گونه ها. انتفال حرارت. افت فشار و بازده. نیروهای وارد بر اجسام آیرودینامیک و … . در انسیس فلوئنت مدل های توربولانسی مختلفی برای شبیه سازی جریان آشفته در نظر گرفته شده است. هنگامی که شبیه سازی شما در انسیس فلوئنت نیازمند مدل توربولانس یا مدل آشفتگی می باشد. شما نیاز به فعال کردن تنظیمات، مدلها و گزینه های مربوطه دارید. همچنین باید شرایط مرزی آشفته را فراهم کنید.

این یک واقعیت که متاسفانه هیچ مدل توربولانسی را نمی توان برای همه مسائل استفاده نمود. انتخاب مدل تلاطم بستگی به ملاحظات زیر دارد. مواردی مانند: فیزیک جریان، سطح دقت مورد نیاز، منابع محاسباتی در دسترس، و مقدار زمان موجود برای شبیه سازی. برای انتخاب مناسب ترین مدل توربولانسی برای مسئله خود، شما نیاز به درک توانایی ها و محدودیت های مدل های موجود دارید.

 

مدل شبیه سازی گردابه جدا یا مدل DES

انسیس مدل ها ی مختلفی برای شبیه سازی گردابه جدا یا شبیه سازی گردابه منفصل اراده می دهد. شامل:

مدل سپالارت آلماراس   Spalart-Allmaras

مدل Realizable k-ε

مدل انتقال تنش برشی کا-امگا  Shear-Stress Transport (SST) k-ω Model

مدل Transition SST

در نگرش DES یا شبیه سازی گردابه جدا مدل های RANS گذرا در لایه مرزی اعمال می شوند. در حالی که روش LES یا شبیه سازی گردابه بزرگ به مناطق جدا اعمال می شود. منطقه LES به طور معمول با هسته منطقه آشفته که در آن مقیاس های بزرگ تلاطم ناپایدار نقش غالب را بازی می کنند، همراه است. در این منطقه، مدل DES مدل های LES مانند را بازیابی می کند.  در منطقه نزدیک به دیوار، مدل های RANS استفاده می شوند.

 

تفاوت مدل شبیه سازی گردابه جدا یا مدل DES با مدل LES

مدل های DES به طور خاص برای برای رسیدگی به جریان های محدود به دیوار (wall bounded flows) طراحی شده است، که در آن هزینه شبیه سازی گردابه بزرگ یا LES نزدیک به دیوار گران می شود. تفاوت مدل DES با مدل LES این است که در لایه های مرزی متکی به RANS  است. استفاده از DES، با این حال، ممکن است هنوز هم منابع CPU قابل توجهی نیاز داشته باشد و در نتیجه، به عنوان یک دستورالعمل کلی، توصیه می شود که مدلهای آشفتگی معمولی با به کارگیری رویکرد میانگین گیری رینولدز برای محاسبات استفاده می شود.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل جریان آشفته، جریان توربولان  یا مغشوش با مدل شبیه سازی گردابه جدا در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید