مدل فاز گسسته discrete phase model در انسیس فلوئنت

مدل فاز گسسته descerete phase model در انسیس فلوئنت

مدل فاز گسسته discrete phase model در انسیس فلوئنت

مقدمه مدل فاز گسسته

در این بخش مدل فاز گسسته بررسی شده است. در سیستم های مکانیکی و مهندسی مختلف با جریانهای چند فازی سروکار داریم و کاربرد آنها در حال افزایش است. بنابراین، برای داشتن سیستم های کارآمد تر ما باید به یک درک کامل از چنین جریان­هایی رسیده باشیم. جریان های چند فازی به گروه های مختلف طبقه بندی شد که یکی از آنها جریان چند فازی پراکنده که در سیستم های مهندسی بسیار رایج است. جریان های چند فازی پراکنده شامل جریان حبابی، جریان قطره و جریان ذرات است. در چنین جریانی یک فاز، فاز حامل در نظر گرفته می­شود که در آن ذرات، حباب و قطرات پراکنده هستند و فازهای دیگر را تشکیل می دهند. شبیه سازی CFD نقش برجسته ای در بهینه سازی طراحی سیستم های با جریان چند فازی  پراکنده دارد. ANSYS CFD یک ابزار قدرت در این زمینه است.

 

مدل فاز گسسته discrete phase model

علاوه بر حل معادلات انتقال برای فاز پیوسته، ANSYS Fluent به شما اجازه می دهد یک فاز ثانویه گسسته را در قاب مرجع لاگرانژی شبیه سازی کنید. این فاز دوم شامل ذرات کروی (که ممکن است نشان دهنده قطرات یا حباب باشند) در فاز پیوسته پراکنده هستند. انسیس فلوئنت مسیر های نهادهای فاز گسسته، و همچنین انتقال حرارت و جرم به / از آنها را محاسبه می کند. اتصال بین فاز و تاثیر آن در هر دو مسیرهای فاز گسسته و جریان فاز پیوسته می تواند گنجانده شود.

 

گزینه های انسیس فلوئنت برای مدل فاز گسسته

محاسبه مسیر فاز گسسته با فرمول لاگرانژی

پیشبینی اثرات توربولانس بر گسترش ذرات به دلیل گردابه های موجود در فاز پیوسته

گرمایش و سرمایش فاز گسسته

بخار شدن و جوشیدن قطرات مایع

احتراق ذرات و …

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل چند فازی، دوفازی، جریان ذرات، جریان گسسته، جریان چند فازی پراکنده، و مدل سازی فاز گسسته  در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید