مدل ماکرو یا مدل macro برای شبیه سازی مبدل حرارتی در فلوئنت

مدل ماکرو یا مدل macro برای شبیه سازی مبدل حرارتی در فلوئنت

مدل ماکرو یا مدل macro برای شبیه سازی مبدل حرارتی در فلوئنت

مقدمه مدل ماکرو یا مدل macro

در این بخش مدل ماکرو  برای شبیه سازی مبدل حرارتی بررسی شده است. انسیس فلوئنت  ANSYS FLUENT گزینه های مختلفی برای مدل سازی مبدل های حرارتی فراهم می کند. هر کدام ویژگی ها و محدودیت ها خود را دارند. در صنعت پدیده انتقال حرارت در بسیاری از پروسه ها وجود دارد خواه اینکه ما بخواهیم سیستمی را سرد و یا گرم کنیم. مبدل های حرارتی متفاوتی بسته به نوع کاربرد در صنعت استفاده می­شوند. از انواع مهم آنها مبدل حرارتی صفحه ­ای و پوسته لوله است.

 

مدل ماکرو یا مدل macro

مدل ماکرو دارای محدودیت های بیشتری نسبت به مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell است.  مدل ماکرو یا مدل macro برای یک مبدل حرارتی با هسته نازک سه بعدی با سطح مقطع چهار گوش یعنی جایی که صفحه pass to pass عمود بر جهت جریان اصلی است و جریان کمکی یکنوخت است و مش یکنواخت و ساختار یافته است، کاملا مناسب است.

 

محدودیت های مدل ماکرو یا مدل macro

هسته مبدل حرارتی باید باید با مش سه بعدی سطح تقریبا مستطیلی باشد.

صفحه pass-to-pass بایدعمود بر جهت حرکت جریان اصلی باشد.

از مش Tet بهتر است که استفاده نشود. بهتر است از مش Hex/Wedge استفاده گردد.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت و انواع مبدل های حرارتی (صفحه ای، پوسته و لوله، مارپیچ و …) در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید