مدل های تشعشع و تابش خورشیدی در نرم افزار انسیس فلوئنت

مدل های تشعشع و تابش خورشیدی در نرم افزار انسیس فلوئنت

مدل های تشعشع و تابش خورشیدی در نرم افزار انسیس فلوئنت

مدل های تشعشع

در این بخش مدل های تشعشع بررسی شده است. گرم یا سرد شدن سطوح به علت تابش و / یا منابع گرما و یا چاه گرمایی به علت تابش در فاز مایع را می توان در مدل خود با استفاده از یکی از مدل های تابش زیر گنجانده بررسی کرد.

انسیس فلوئنت دارای ۵ مدل های تشعشعی زیر می باشد که به شما اجاره می دهد تشعشع را به مسئله انتقال حرارت خود اضافه کنید.

مدل تشعشع روزلند   Rosseland radiation model

مدل تشعشع P-1 radiation model        P-1

مدل تابش انتقال گسسته   (discrete transfer radiation model (DTRM

مدل تشعشع سطح به سطح       surface-to-surface (S2S)radiation model

مدل تابش DO

discrete ordinates (DO) radiation model

 

تشعشع خورشید

علاوه بر مدل های ذگر شده انسیس فلوئنت مدلی برای شبیه سازی بار خورشیدی فراهم می کند که به شما اجازه می دهد اثرات تشعش خورشید را در نظر بگیرید.

 

کاربرد های تشعشع و مدل های تشعشع

برخی از کاربرد های تشعشع و مدل های تشعشعی به صورت زیر می باشد. انتقال حرارت تشعشعی از شعله ها

گرمایش و یا سرمایش سطح به سطح

انتقال حرارت هم زمان هدایتی، همرفت و تشعشعی

تابش از طریق پنجره در تهویه مطبوع

انتقال حرارت کابین در خودرو ها

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت و استفاده از مدل های تشعشع در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید