مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model در انسیس فلوئنت

مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model در انسیس فلوئنت

مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model در انسیس فلوئنت

مدل کا-اپسیلن k-epsilon

در این بخش مدل کا-اپسیلن استاندارد برسی می شود. مدل کا-اپسیلن k-epsilon از سه زیر شاخه نشکیل شده است:

 

Standard k-ε Model

RNG k-ε Model

Realizable k-ε Model

هر سه مدل فرم اهای شبیه به هم برای معادلات انتقال انرژی جنبشی (k) و نرخ اتلاف (اپسیلن) دارند. تفاوت های اصلی در موارد زیر است. روش محاسبه ویسکوزیته توربولان، اعداد پرانتل آشفته حاکم بر نفوذ آشفتگی  کا و اپسیلن، ترم های تولید و از بین رفتن در معادله اپسیلن.

هنگامی که شبیه سازی شما در انسیس فلوئنت نیازمند مدل توربولانس یا مدل آشفتگی می باشد. شما نیاز به فعال کردن تنظیمات، مدلها و گزینه های مربوطه دارید. همچنین باید شرایط مرزی آشفته را فراهم کنید. در ادامه انواع مدل توربولانس برای شبیه سازی جریان آشفته و نحوه راه اندازی شرح داده شده است. در ادامه به معرفی مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model می پردازیم.

 

مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model

مدل های تلاطم دو معادله اجازه تعیین هر دو مورد طول آشفتگی و مقیاس زمانی با حل دو معادله انتقال جداگانه می دهند. مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model یک از این مدل ها است. این مدل تبدیل به یک مدل شده است که در اکثر محاسبات مهندسی استفاده می شود. استحکام، اقتصادی بودن و دقت مناسب برای طیف گسترده ای از جریان آشفته محبوبیت آن را در شبیه سازی جریان و انتقال حرارت آشفته در صنعت توضیح می دهد. این مدل یک مدل نیمه تجربی است.

مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model یک مدل بر اساس مدل معادلات انتقال برای  انرژی جنبشی آشفته (K) و نرخ اتلاف آن است. معادله انتقال برای انرژی جنبشی آشفته از معادله دقیق مشتق شده است، در حالی که معادله انتقال برای نرخ اتلاف (اپسیلن) با استفاده از استدلال فیزیکی و شباهتی به همتای ریاضی دقیق آن به دست آمد.

در بدست آوردن مدل کا-اپسیلن استاندارد یا Standard k-ε Model، فرض بر این است که جریان کاملا آشفته است، و از اثرات لزجت مولکولی قابل اغماض است. بنابراین مدل کا-اپسیلن استاندارد تنها برای جریان های کاملا متلاطم معتبر است.

 

نقاط قوت و ضعف

هر دو مدل Realizable k-ε  و مدل RNG k-ε بهبود های مهمی نسبت به مدل کا-اپسیلن استاندارد از خود نشان داده اند. در جاهایی که ویژگی های جریان شامل خمیدگی شدی خطوط جریان و همچنین گردابه ها و چرخش است. یکی از نقاط ضعف مدل کا-اپسیلن استاندارد میربوط به نحوه مدل سازی معادله اپسیلن می باشد.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل جریان توربولان یا مغشوش در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید