مدل transition SST یا مدل توربولانسی گذار SST در انسیس فلوئنت

مدل transition SST یا مدل توربولانسی گذار SST در انسیس فلوئنت

مدل transition SST یا مدل توربولانسی گذار SST در انسیس فلوئنت

مقدمه مدل transition SST

در این بخش مدل transition SST بررسی شده است.

اغتشاش، توربولانس یا آشفتگی یک پدیده سه بعدی ناپایدار با حرکت تصادفی است که در مایعات در اعداد رینولدز بالا مشاهده می شود. با توجه به اینکه جریان های فنی معمولا بر پایه مایعات با ویسکوزیته پایین هستند، تقریبا تمام جریانهای فنی متلاطم است. بسیاری از مقادیر مورد علاقه فنی به تلاطم بستگی دارد، مانند: اختلاط مومنتوم، انرژی و گونه ها. انتفال حرارت. افت فشار و بازده. نیروهای وارد بر اجسام آیرودینامیک و … . در انسیس فلوئنت مدل های توربولانسی مختلفی برای شبیه سازی جریان آشفته در نظر گرفته شده است. هنگامی که شبیه سازی شما در انسیس فلوئنت نیازمند مدل توربولانس یا مدل آشفتگی می باشد. شما نیاز به فعال کردن تنظیمات، مدلها و گزینه های مربوطه دارید. همچنین باید شرایط مرزی آشفته را فراهم کنید.

این یک واقعیت که متاسفانه هیچ مدل توربولانسی را نمی توان برای همه مسائل استفاده نمود. انتخاب مدل تلاطم بستگی به ملاحظات زیر دارد. مواردی مانند: فیزیک جریان، سطح دقت مورد نیاز، منابع محاسباتی در دسترس، و مقدار زمان موجود برای شبیه سازی. برای انتخاب مناسب ترین مدل توربولانسی برای مسئله خود، شما نیاز به درک توانایی ها و محدودیت های مدل های موجود دارید.

در ادامه مدل transition SST بررسی شده است.

 

مدل transition SST یا مدل توربولانسی گذار SST

مدل transition SST براساس کوپل کردن معادلات انتقال مدل انتقال تنش برشی کا-امگا  با دو معادله انتقال دیگر است. یکی برای تناوب و یکی برای معیارهای شروع گذار، از نظر عدد رینولدز ضخامت مومنتوم است. یک ارتباط تجربی انسیس برای پوشش استاندارد گذار و همچنین در محیط های تلاطم کم در جریان آزاد توسعه داده شده است.

علاوه بر این، یک گزینه بسیار قدرتمند گنجانده شده است که به شما اجازه می دهد رابطه تجربی تعریف شده توسط کاربر را وارد کنید، پس از آن می توان برای کنترل معادله مومنتوم ضخامت رینولدز شروع گذار استفاده کرد.

تنظیمات مدل transition SST

اگر شما مدل transition SST را انتخاب کنید گزینه های زیر در دسترس شما هستند.

اصلاح زبری      roughness correlation

گرمایش لزجت      viscous heating

گنجاندن اصلاح قوص     inclusion of curvature correction

گنجاندن محدود کننده های تولید   inclusion of curvature correction

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل جریان آشفته، جریان توربولان  یا مغشوش با مدل توربولانسی transition SST در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

نظر خود را بنویسید