طرح همیار مشاوره، آموزش و چاپ مقالات در نشریات بین المللی (ISI)

پیشینه علمی و کارهای انجام شده مورد نیاز برای اخذ پذیرش از مهمترین نکات مورد توجه اساتید دانشگاه های خارج از کشور محسوب می شود. بیشتر اساتیدی که اقدام به جذب دانشجو می کنند، سعی می کنند انتخاب خود را از میان دانشجویانی انجام دهند که سابقه علمی آن ها حداقل های مورد نیاز را تامین نماید. این حداقل های علمی مورد نیاز با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر می تواند متفاوت باشد. مصاحبه حضوری و گاهی برگزاری آزمون یکی از راه هایی می باشد که در گذشته برای تعیین سطح علمی دانشجویان متقاضی مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه با توجه به معضلات موجود در این زمینه برگزاری آزمون و مصاحبه حضوری تا حدود زیادی مورد استفاده قرار نمیگیرد. یکی از مهمترین معیارهایی که می تواند این سابقه علمی را نشان دهد، مقالات چاپ شده از طرف دانشجو در مجلات معتبر بین المللی می باشد. هرچند که تعداد مقالات چاپ شده می تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد ولی مهمترین نکته در این زمینه کیفیت مجلاتی می باشد که مقالات در آن چاپ می شوند.
چه بسا دانشجویانی که مقالات خود را بدون در نظر گرفتن این نکات و تنها به منظور چاپ حداقل یک مقاله در دوران دانشجویی، کار علمی خود را در ژورنالی که اعتبار چندانی ندارد چاپ می کنند و بعدها حسرت این را میخورند که ای کاش کمی بیشتر در مورد ملات جستجو می کردند.
شرکت پردازشگران مهر که سابقه طولانی در زمینه شبیه سازی مقالات و اعتبار سنجی و همچنین چاپ مقالات متعدد در ژورنال های متفاوت دارد، چند سالی است که به عنوان داور چندی از ژورنال های معتبر بین المللی با این مجلات همکاری می کند. این همکاری باعث شده است تا اعتبار داخلی و بین المللی این مجموعه بیش از پیش شده، که این اعتبار و اعتماد تنها به مدد حضور این مجموعه در سطح اول دانش روز دنیا میسر گشته است.
با نظر به نکات گفته شده، این مجموعه در نظر دارد در راستای طرح جامع مهر اپلای، طرح همیار مقاله بین المللی را با درنظر گرفتن شرایط متنوعی برای تمامی دانشجویان و علاقه مندان اجرا نماید. این طرح در سه فاز بسته به علاقه دانشجویان متقاضی اجرا کند.
فاز ۱- این فاز تمامی دانشجویانی را مخاطب قرار می دهد که هنوز در ابتدای راه بوده و زمینه ای برای چاپ مقالات در نظر ندارند و نیازمند ایده اولیه می باشند. این مجموعه به این دسته عزیزان با توجه به گرایش و همچنین علاقه خود، ایده مناسبی جهت نوشتن و چاپ مقالات ارائه داده و در تمامی مراحل شبیه سازی، تحلیل، نوشتن و چاپ مقاله با در نظر گرفتن بهترین شرایط و بهترین ژورنال ممکن، خدمات خود را به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد. این فاز جامع ترین روند را در این زمینه در بر دارد. این مجموعه، در این فاز تضمین چاپ مقالات در ژورنال های معتبر بین المللی و پشتیبانی کامل در تمامی مراحل از زمان ارسال تا زمان چاپ مقاله را به صورت کامل به متقاضی ارائه می کند. البته لازم به ذکر است که تمامی مراحل شبیه سازی، اعتبار سنجی و تحلیل به طور کامل به متقاضی آموزش داده می شود.

فاز ۲- در این فاز، این مجموعه همانند فاز قبلی ایده مورد نیاز را مطابق نیاز متقاضی ارائه می دهد و خدمات خود را در زمینه شبیه سازی، بهینه سازی و تحلیل به صورت کامل ارائه می دهد. این ایده و بهینه سازی در نهایت به نوشتن مقاله ختم خواهد شد. با توجه به اینکه ممکن است تعدادی از متقاضیان بخواهند به صورت شخصی مبادرت به نوشتن و ارسال مقاله به ژورنال های بین المللی نمایند، این مجموعه خدمات خود را تنها در زمینه ارائه ایده، شبیه سازی و بهینه سازی ارائه می دهد. بدیهی است که در این فاز تضمینی از طرف این شرکت برای چاپ مقالات در ژورنال های مورد نظر متقاضی وجود ندارد.

فاز ۳- این مجموعه همواره سعی در کمک و همیاری تمامی علاقمندان به علم، را داشته و کوشیده است تا بتواند بهترین مسیر ممکن را برای براورده کردن نیازهای این قشر تحصیل کرده فراهم سازد. از طرفی همیشه شرایط دانشجویان به گونه ای نیست که بتوانند تمامی امور مربوط به چاپ مقالات را به صورت فردی انجام دهند و یا به دلیل فاصله ای که میان زمان تحصیل و زمان اقدام به اخذ پذیرش افتاده است، این امر تا حدودی با مشکلاتی روبرو می شود. در این راستا این مجموعه پیشنهاد چاپ نام متقاضیان علاقمند را در مقالات آماده چاپ این مجموعه را در ردیف های اول، دوم و سوم مقاله ارائه می دهد. البته این پیشنهاد پس از بررسی شرایط متقاضی از جمله رشته تحصیلی، زمان تحصیل، علاقه متقاضی و همچنین بررسی های تکمیلی در مورد پیشینه علمی متقاضی به دانشجو ارائه می گردد.
امید است تا این مجموعه بتواند کمکی هرچند اندک در راستای ارتقاء سطح علمی جوانان شایسته این مرز و بوم ارائه دهد.