شبیه سازی و تحلیل تاثیر نانوذرات در انتقال حرارت در یک لوله همراه با صفحه ای مواج سینوسی در داخل لوله

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : ANM-02196415

اکثر نانوسیال های پرکاربرد در صنعت از پراکنده کردن ذرات فلزی با ابعاد نانو و البته با هدايت حرارتی بالا (مانند مس، نقره،آلومینیوم و سیلیکون) در يک سیال پايه مانند آب، اتیلن گلیکول يا پروپیلن گلیگول ايجاد می شوند.

به شاخه ای از مطالعات که به اثر متقابل بین میدان مغناطیسی و سیال هادی درحال حرکت میپردازد هیدرودينامیک مغناطیسی MHD گفته می شود. به علت کاربردهای بسیار زيادی که جريان هیدرودينامیک مغناطیسی در مسائل مهندسی از قبیل رشد کريستال در مايعات، سرمايش رآکتورهای هسته‌ای، پکیج‌های الکترونیکی، ابزارهای میکروالکترونیکی و تکنولوژی خورشیدی ايفا می‌کند، در سال های اخیر توجه بسیاری از محققان را به خود معطوف نموده است. لذا در اين پروژه به بررسی اين مورد پرداخته شده است.

در این تحلیل سعی شده است تا تاثیر نانوذرات در انتقال حرارت در یک لوله همراه با صفحه مواج سینوسی شکل در وسط لوله در حضور میدان مغناطیسی، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

تمامی فایل های آموزشی قرار داده شده در سایت به صورت آموزش کلی بوده و صرفا جهت معرفی و آشنایی اولیه با روند انجام پروژه ها در نرم افزار فلوئنت و همچنین معرفی مختصر مدل استفاده شده در پروژه می باشد. در هیچ کدام از این فایل های آموزشی، هیچ آموزشی در مورد روش تولید هندسه و شبکه بندی ارائه نشده است.
درصورت نیاز به آموزش و راهنمایی جامع در هر زمینه ای کافیست تنها با ما تماس بگیرید. مجموعه ما آماده ارائه تمامی خدمات جامع در زمینه آموزش هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری می باشد.

قیمت : 339,000 تومان