جریان تراکم ناپذیر

سفارش پروژه

پروژه خود را به تیم مهندسی شبیه سازی انسیس فلوئنت سفارش دهید. کارشناسان ما آماده انجام هر پروژه CFD در تمام زمینه های مهندسی مرتبط هستند. خدمات ما شامل اهداف صنعتی و آکادمیک با در نظر گرفتن طیف گسترده ای از شبیه سازی های CFD نرم افزار ANSYS Fluent است. با سفارش پروژه خود، می توانید از خدمات اولیه انسیس فلوئنت از جمله مشاوره ، آموزش و شبیه سازی CFD بهره مند شوید. فرآیند فریلنسینگ پروژه به شرح زیر است:

1

یک قرارداد رسمی بر اساس توضیحات و جزئیات پروژه شما تنظیم می شود.

2

پس از شروع، برای بررسی پروژه دسترسی لازم را خواهید داشت.

3

پس از تایید گزارش نهایی، فایل های منابع پروژه را دریافت خواهید کرد.

4

در نهایت یک فیلم آموزشی جامع و پشتیبانی فنی دریافت خواهید کرد.

جریان تراکم ناپذیر (Incompressible flow) چیست؟

جریان تراکم ناپذیر به جریان سیالی گفته می‌شود که چگالی (density) سیال در آن ثابت باشد. برای اینکه چگالی ثابت بماند، حجم کنترل باید ثابت بماند. حتی اگر فشار تغییر کند، چگالی برای یک جریان تراکم ناپذیر ثابت خواهد بود. جریان تراکم ناپذیر به معنای جریانی با تغییر چگالی ناشی از تغییرات فشار ناچیز یا بی‌نهایت کوچک است. تمام مایعات در دمای ثابت تراکم ناپذیر هستند.

جریان تراکم پذیر به معنای جریانی است که تغییرات قابل توجهی در چگالی طبق تغییرات فشار دارد. چگالی یک متغیر میدانی برای دینامیک جریان درنظر گرفته می‌شود. وقتی که عدد ماخ (Mach Number) از 0.3 عبور می‌کند، چگالی شروع به تغییر می‌کند، و زمانی که عدد ماخ به یک می‌رسد و از آن فراتر می‌رود، دامنه تغییرات افزایش می یابد.

رفتار حجم کنترل (CV) برای جریان تراکم ناپذیر و تراکم ناپذیر در تصویر زیر نشان داده شده است.

جریان تراکم پذیر

مشاهده می‌شود که حجم کنترل برای یک جریان تراکم ناپذیر ثابت می‌ماند، درحالی که برای جریان تراکم پذیر فشرده می‌شود. معادله برنولی فقط زمانی اعمال می‌شود که جریان به صورت تراکم ناپذیر فرض شود. این درحالی است که معادله برنولی برای جریان تراکم پذیر اعتبار ندارد؛ زیرا فرض اساسی معادله برنولی، ثابت بودن چگالی است.

جریان تراکم ناپذیر 

لینک پروژه جریان تراکم پذیر در F-35 را می‌توانید در زیر مشاهده کنید که توسط گروه پردازشگران مهر انجام شده است:

F-35 

https://www.ansysfluent.ir/shop/f-35-cfd-simulation-by-ansys-fluent-compressible-flow/ 

گروه پردازشگران مهر، متخصص در زمینه شبیه‌سازی CFD

گروه پردازشگران مهر با چندین سال تجربه در شبیه‌سازی مسائل مختلف در زمینه‌های مختلف CFD با استفاده از نرم‌افزار ANSYS Fluent آماده ارائه خدمات گسترده مدل‌سازی، مش‌بندی و شبیه‌سازی براساس نیاز مشتریان می‌باشد. خدمات ما محدود به موضوع ذکر شده نیست و گروه پردازشگران مهر آماده انجام پروژه‌های متفاوت و چالش برانگیز است. شما می‌توانید به صورت رایگان و بدون هزینه با کارشناسان ما مشورت کرده و با ارسال جزئیات مسأله به ما از طریق آدرس زیر، پروژه خود را سفارش بدهید.

[email protected] 

با سفارش پروژه خود به شرکت پردازشگران مهر به عنوان یک گروه مستقل شبیه‌سازی CFD، نه تنها فایل‌های پروژه مرتبط (هندسه، مش، و …) را دریافت خواهید کرد، بلکه یک فیلم آموزشی کامل نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید هندسه را ایجاد کنید، مش‌بندی کنید، و تنظیمات مورد نیاز (پیش‌پردازش، پردازش و پس‌پردازش) را در نرم‌افزار ANSYS Fluent خودتان به تنهایی تعیین کنید. علاوه براین، پشتیبانی پس از تحویل پروژه نیز برای روشن شدن مسائل و ابهامات موجود است.

c

Portfolios

Back To Top
جستجو
Whatsapp تماس با واتس آپ