مهندسی مکانیک

سفارش پروژه

پروژه خود را به تیم مهندسی شبیه سازی انسیس فلوئنت سفارش دهید. کارشناسان ما آماده انجام هر پروژه CFD در تمام زمینه های مهندسی مرتبط هستند. خدمات ما شامل اهداف صنعتی و آکادمیک با در نظر گرفتن طیف گسترده ای از شبیه سازی های CFD نرم افزار ANSYS Fluent است. با سفارش پروژه خود، می توانید از خدمات اولیه انسیس فلوئنت از جمله مشاوره ، آموزش و شبیه سازی CFD بهره مند شوید. فرآیند فریلنسینگ پروژه به شرح زیر است:

1

یک قرارداد رسمی بر اساس توضیحات و جزئیات پروژه شما تنظیم می شود.

2

پس از شروع، برای بررسی پروژه دسترسی لازم را خواهید داشت.

3

پس از تایید گزارش نهایی، فایل های منابع پروژه را دریافت خواهید کرد.

4

در نهایت یک فیلم آموزشی جامع و پشتیبانی فنی دریافت خواهید کرد.

مهندسی مکانیک چیست؟

مهندسی مکانیک مادر همه رشته‌های مهندسی است، اما در عین حال متنوع‌ترین و انعطاف‌پذیرترین رشته‌ها است. این شامل اجزای مهم هوانوردی، برق، عمران، شیمی، علم مواد، مهندسی زیستی، فیزیک و ریاضیات است. مهندسی مکانیک تقریباً همه جنبه های زندگی مدرن را لمس می کند، از تلفن های همراه و دستگاه های زیست پزشکی گرفته تا هواپیماها و نیروگاه ها.

مهندسان در این زمینه در فروش، مدیریت مهندسی و مدیریت شرکتی، در میان سایر زمینه ها، در دنیایی که تغییرات مداوم اقتصادی، سیاسی، صنعتی و اجتماعی، تطبیق پذیری مزیت متمایز دیگری است، کار می کنند.  مهندسی مکانیک طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد، از جمله:

 • آگوستیک
 • هوافضا
 • اتوماسیون
 • خودرو
 • سیستم های خودمختار
 • بیوتکنولوژی کامپوزیت ها
 • طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)
 • سیستمهای کنترل
 • امنیت سایبری
 • طراحی
 • انرژی
 • ارگونومی
 • سلامتی انسان
 • ساخت و تولید افزودنی
 • مکانیک
 • نانوتکنولوژی
 • طرح تولید
 • رباتیک
 • تحلیل ساختاری

مهندسی مکانیک نوعی مهندسی است که با طراحی، تحلیل، ساخت و مراقبت از سیستم های مکانیکی سروکار دارد. از فیزیک، ریاضی و علم مواد برای ایجاد و ساخت ابزار، سازه ها و سیستم ها در این حوزه مهندسی استفاده می شود. مهندسان مکانیک در پروژه های مختلفی مانند ایجاد و ساخت موتورها، نیروگاه ها، روبات ها، ماشین آلات و فرآیندهای صنعتی کار می کنند. آنها همچنین بر روی طراحی و ساخت سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC)، سیستم های حمل و نقل و تجهیزات پزشکی کار می کنند. مهندسی مکانیک یک رشته گسترده با گزینه های شغلی زیادی است.

مهندسی مکانیک رشته‌ای از مهندسی است که با ایجاد، مطالعه، تولید و نگهداری سیستم‌های مکانیکی مرتبط است. مهندسان مکانیک با استفاده از مفاهیم فیزیک، ریاضیات و علم مواد، هر چیزی را از اجزا و ابزارهای ریز فردی گرفته تا سیستم‌ها و ماشین‌های عظیم می‌سازند. آنها هر چیزی از اتومبیل گرفته تا راکتورهای انرژی هسته ای و ربات های جراحی را تعمیر می کنند. فرصت های خلاقیت و حل مسئله در قلمرو وسیع مهندسی مکانیک فراوان است.

چگونه می توان از شبیه سازی CFD در صنایع مهندسی مکانیک استفاده کرد؟

فناوری های اخیر دنیای امروز عملیات مهندسین مکانیک را متحول کرده و ابزارهای آنها به شدت رشد کرده است. CAE کلمه ای است که همه چیز را از تکنیک های سنتی CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) گرفته تا ساخت به کمک کامپیوتر گرفته تا مهندسی به کمک کامپیوتر، از جمله تحلیل اجزا محدود (FEA) و دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) را پوشش می دهد.

این ابزار و سایر ابزارها دامنه مهندسی مکانیک را گسترش داده اند. همانطور که همه می دانیم، مکانیک سیالات زیر شاخه اصلی مهندسی مکانیک است. دینامیک سیالات محاسباتی پرکاربردترین روش برای پیش بینی رفتار مکانیک سیالات است. CFD یک فناوری است که می تواند در مراحل اولیه طراحی نتیجه دقیقی ایجاد کند و به طراح این امکان را می دهد تا بدون متحمل شدن هزینه های مالی یا زمانی زیاد، امکانات متعددی را آزمایش کند. ما از کلمه “می تواند” استفاده می کنیم زیرا این همیشه درست نیست. شبیه سازی CFD ساده نیست و نیاز به استفاده از نرم افزارهای تجاری گران قیمت دارد.

یک مهندس مکانیک ممکن است هر پدیده ای را که به طور طبیعی یا مصنوعی دیده می شود با استفاده از رویکرد CFD مدل کند. بیشتر جنبه های صنعت مکانیک بر دینامیک سیالات متکی است. اگرچه نمونه های اولیه فیزیکی برای مراحل بعدی توسعه مورد نیاز است، مطالعات CFD ممکن است به طور قابل توجهی سرعت طراحی و بهینه سازی را در مراحل اولیه افزایش دهد.

رشته مهندسی مکانیک به طور قابل توجهی از استفاده از شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) سود می برد. برخی از نمونه ها به شرح زیر است:

صنعت هوافضا: بخش هوافضا به طور گسترده از مدل سازی CFD برای طراحی و بهبود هواپیماها و ماهواره ها استفاده می کند. نیروهای آیرودینامیکی، بالابر، کشش و سایر عناصر موثر بر عملکرد هواپیما را می توان با کمک آن پیش بینی کرد.

صنعت خودرو: سیستم های خنک کننده موتور، سیستم های اگزوز و آیرودینامیک خودرو نمونه هایی از نحوه استفاده از شبیه سازی CFD در بخش خودرو هستند.

صنعت HVAC: بخش گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) از مدل‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای بهبود طراحی سیستم‌های HVAC برای ساختمان‌ها استفاده می‌کند.

صنعت تولید برق: هنگام طراحی و بهینه سازی توربین های گاز، توربین های بخار و سایر قسمت های نیروگاه ها، مدل سازی CFD به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

صنعت پزشکی: ونتیلاتورها، پمپ‌های خون و قلب‌های مصنوعی تنها برخی از تجهیزات پزشکی هستند که از مدل‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) در فرآیند طراحی و بهینه‌سازی سود می‌برند.

در نتیجه، شبیه‌سازی CFD ابزار قدرتمندی است که می‌تواند توسعه، عملکرد و کارایی محصولات و سیستم‌ها را در بخش‌های مختلف مهندسی مکانیک افزایش دهد.

خدمات انسیس فلوئنت در صنایع مهندسی مکانیک

انسیس فلوئنت پروژه های شبیه سازی برون سپاری متعددی را برای کاربردهای مهندسی مکانیک صنعتی و تحقیقاتی انجام داده و با چندین سال تجربه در شبیه سازی مسائل مختلف در زمینه های مختلف CFD با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent آماده ارائه خدمات گسترده پیکربندی های شبیه سازی می باشد.

مهندسان مکانیک اغلب از خدمات شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) هنگام توسعه محصولات جدید یا بهبود محصولات موجود استفاده می‌کنند. خدمات شبیه سازی CFD شامل مثال های زیر است:

تجزیه و تحلیل آیرودینامیکی: محصولاتی مانند هواپیما، وسایل نقلیه و توربین‌های بادی ممکن است همگی از توانایی شبیه‌سازی CFD برای بررسی آیرودینامیک خود بهره‌مند شوند. بالابر، کشش و سایر نیروهای آیرودینامیکی ممکن است پیش‌بینی شوند و طراحی را می‌توان بر این اساس بهینه کرد.

بسته آموزشی شبیه سازی CFD موتور هوایی
ده پروژه شبیه سازی ANSYS Fluent CFD که در این دوره پوشش داده شده اند که سیستم های مختلف رانش هواپیما را پوشش می دهند. تیم انسیس فلوئنت استفاده از این بسته آموزشی را در تجزیه و تحلیل CFD موتورها – مهندسی آیرودینامیک پیشنهاد می کند. شما یاد خواهید گرفت که چگونه پروژه ها را توصیف و ایجاد کنید، و همچنین چگونه آنها را با استفاده از روش های عددی مختلف شبیه سازی کنید.

داشتن انواع موتورهای هواپیما در اختیار ما به ما این امکان را می دهد که کارهای مختلفی را برای ماموریت های مختلف و شرایط آب و هوایی انجام دهیم. موتورهای هوا از روزهای اولیه خود به عنوان موتورهای پیستونی یا ملخی ساده تا موتورهای پیشرفته و پیچیده امروزی، توربوجت ها و غیره بسیار پیموده اند. پروانه های هلیکوپتر و هواپیما، فن ها، توربین ها و کمپرسورهای موتورهای توربوفن و توربوجت همگی در این پکیج بازسازی شده اند.

پس از مطالعه این بسته آموزشی فوق العاده و کاربردی، می توانید با اطمینان هر شبیه سازی CFD مربوط به موتورهای هوایی و کاربردهای آنها را مدل سازی و تحلیل کرده و خود را برای شغلی به عنوان مهندس CFD در زمینه های مربوطه آماده کنید.

 • شبیه سازی ورودی مافوق صوت جت
 • موتور توربوفن
 • شبیه سازی CFD ملخ موتور توربوپراپ
 • موتور Ramjet، طراحی و بهینه سازی احتراق
 • احتراق مافوق صوت در Scramjet با گرمایش ویسکوز
 • محفظه احتراق
 • نازل موتور موشک
 • شبیه سازی CFD هلیکوپتر توسط حل کننده گذرا
 • شبیه سازی CFD کمپرسور گاز محوری چند مرحله ای
 • شبیه سازی CFD توربین گاز محوری چند مرحله ای

آنالیز حرارتی: رفتار حرارتی مواردی مانند موتورها، مبدل‌های حرارتی و الکترونیک می تواند با شبیه‌سازی CFD تحلیل شده و طراحی را برای حداکثر بازده و عملکرد با پیش بینی توزیع دما، نرخ انتقال حرارت و سایر عوامل حرارتی بهبود بخشد.

بسته آموزشی شبیه سازی انتقال حرارت
این بسته آموزشی برنامه دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) Ansys Fluent برای متخصصان مجرب انتقال حرارت طراحی شده و در مورد نحوه شبیه سازی کارهای پیچیده به طور کامل به شما آموزش داده خواهد شد. مهارت به دست آمده از این محصول شما را برای انتخاب بهترین استراتژی‌ها و تکنیک‌های مدل‌سازی برای شبیه‌سازی CFD و توسعه برنامه‌ها مجهز می‌کند.

بسته آموزشی انتقال حرارت

این بسته شما را به دانش و مهارت برای اجرای شبیه‌سازی‌های پیچیده انتقال حرارت در Ansys Fluent، برنامه‌ای که در دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) استفاده می‌شود، مجهز می‌کند. فیلم‌های آموزشی حرفه‌ای و توضیحات مفصل درباره ایده‌های CFD، که هر زاویه از اجرای شبیه‌سازی‌های CFD در Ansys Fluent را از ابتدا تا انتها پوشش می‌دهد.با بدست آوردن نتایج این پروژه یاد خواهیدت گرفت که:

– چگونه از Ansys Fluent برای مسائل پیچیده انتقال حرارت CFD استفاده کنید.

– با بهترین مدل های Fluent SETUP برای موقعیت های مختلف آشنا شوید.

–  تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

–   نتایج CFD را تفسیر کنید.

بسته آموزشی شبیه‌سازی انتقال حرارت CFD با هدف تجهیز مهندسان به دانش لازم برای اجرای شبیه‌سازی‌های CFD برای مشکلات انتقال حرارت در دنیای واقعی است.دسترسی به نرم افزار تخصصی CFD و آموزش پروژه های شبیه سازی متناسب با کاربردهای انتقال حرارت از دیگر اجزای بسته آموزشی است. این دوره در نظر گرفته شده است تا زمینه مورد نیاز مهندسین را برای انجام شبیه سازی های CFD برای کاربردهای انتقال حرارت فراهم کند  و کارایی تجهیزات مورد استفاده در تولید را بهبود می بخشد.

بسته آموزشی شبیه سازی CFD مبدل حرارتی

هدف از بسته آموزشی طراحی شده برای آموزش مهندسین نحوه اجرای شبیه‌سازی CFD بر روی مبدل‌های حرارتی بوده که شامل دسترسی به نرم افزار CFD و پروژه های شبیه سازی در مبدل های حرارتی می باشد. هدف از این دوره آموزش اصولی شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای مبدل‌های حرارتی به مهندسان است که می‌تواند کارایی و اثربخشی مبدل‌های حرارتی را در طیف وسیعی از تنظیمات، از جمله گرمایش، تهویه،  تهویه مطبوع (HVAC)، تولید برق و پردازش شیمیایی بهبود بخشد.

 • مبدل حرارتی پوسته و لوله
 • مبدل حرارتی لوله تریپلکس
 • مبدل حرارتی لوله پره دار
 • مبدل حرارتی دو لوله
 • مبدل حرارتی متخلخل
 • مبدل حرارتی خورشیدی
 • مبدل حرارتی صفحه ای

تجزیه و تحلیل HVAC: حرکت هوا و سیال در سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) ساختمان از طریق مدل‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) تحلیل شده و بهینه سازی طراحی برای حداکثر راحتی و کارایی، پیش بینی توزیع دما و رطوبت، نرخ جریان هوا و سایر ویژگی ها انجام می شود.

– تجزیه و تحلیل احتراق: شبیه سازی CFD می تواند برای مطالعه احتراق در موتورهای احتراق داخلی و نیروگاه ها، بهینه‌سازی عملکرد و اثرات محیطی ، پیش‌بینی راندمان احتراق، انتشار گازهای گلخانه‌ای و سایر عوامل استفاده شود.

دوره آموزشی احتراق توسط ANSYS Fluent
این دوره به شما تمام آنچه را که برای پیکربندی صحیح مدل حمل و نقل گونه ها برای مدل سازی فرآیند احتراق در هر حوزه ای نیاز دارید، آموزش می دهد. نحوه شبیه‌سازی تشکیل NOx، SO2 و دوده در فلوئنت، و همچنین تکنیک‌ها و مدل‌های شبیه‌سازی مختلفی که می‌توان از آنها استفاده کرد، مانند نرخ محدود (بدون TCI)، اتلاف گردابی، و تلاطم اتلاف گرداب/آشفتگی با نرخ محدود فعل و انفعالات شیمی، به تفصیل شرح داده شده است. شما با دریافت یک نمای کلی از هر مدل شروع می‌کنید، سپس به یادگیری تکنیک‌های پیشرفته برای اجرای شبیه‌سازی‌های احتراق مطمئن می‌پردازید. دوره آموزشی احتراق شامل:

 • مقدمه‌ای بر احتراق و مروری بر تکنیک‌ها و مدل‌های شبیه‌سازی CFD موجود در ANSYS Fluent
 • مدلسازی احتراق غیر مخلوط با استفاده از اتلاف گردابی
 • مدل سازی احتراق پیش مخلوط با استفاده از اتلاف گردابی
 • تشکیل آلودگی
 • مدل سازی احتراق پیش مخلوط با استفاده از نرخ محدود/بدون TCI
 • احتراق غیرمخلوط با مرزهای ورودی مجزا برای سوخت و هوا با فرض تعادل شیمیایی در واکنش دهنده ها و محصولات شیمیایی
 • احتراق غیر مخلوط در داخل یک محفظه احتراق با مرزهای ورودی مجزا برای سوخت و هوا با فرض شعله انتشار ثابت.
 • احتراق نیمه پیش مخلوط
 • احتراق مدل حمل و نقل تابع دیفرانسیل جزئی (PDF)

بسته آموزشی شبیه سازی CFD احتراق
بسته آموزشی CFD احتراق ما برای کاربران در سطوح مختلف مهارت ساخته شده است، از کسانی که تازه با شبیه‌سازی CFD شروع کرده‌اند تا حرفه‌ای‌های باتجربه‌ای که می‌خواهند کار خود را تقویت کنند. هر بسته آموزشی شبیه سازی CFD احتراق شامل ده تمرین عملی است. هر سه سطح (مبتدی، متوسط و پیشرفته) در این بسته گنجانده شده است. طرح کلی هر کلاس به شرح زیر است:

 بسته آموزش مبتدی
شبیه سازی CFD احتراق با استفاده از ANSYS Fluent تمرکز دوره مقدماتی است. این دوره به شما آموزش می دهد:

 • پیش بینی آلاینده در محفظه احتراق
 • محفظه احتراق شعله گرداب
 • محفظه احتراق توربین گاز
 • محفظه احتراق گرداب
 • احتراق غیر پیش مخلوط
 • سیستم شعله ور
  شما این دوره را با درک قوی از اصول شبیه سازی CFD احتراق و توانایی اجرای شبیه سازی های پایه به طور مستقل به پایان خواهید رساند.

بسته آموزشی متوسط
اگر قبلاً دوره مبتدی را گذرانده اید، این دوره با آموزش استراتژی های پیشرفته برای شبیه سازی احتراق، دانش شما را به سطح بالاتری می برد. این دوره شامل پروژه های زیر است:

 • احتراق مافوق صوت در اسکرام جت با گرمایش ویسکوز
 • احتراق پیش مخلوط در ناحیه متخلخل
 • تشعشع در محفظه احتراق
 • اسپری DPM در محفظه احتراق
 • احتراق داخل دیگ
 • مشعل ملایم بدنه بلوف
 • احتراق آهک
 • در حال احتراق ذرات
 • احتراق زیست توده
 • کوره صنعتی
  دانش شما در مورد شبیه سازی CFD احتراق و توانایی اجرای شبیه سازی های پیچیده تر به طور مستقل تا پایان دوره بهبود خواهد یافت.

بسته آموزشی پیشرفته
این دوره به شما یاد می دهد که چگونه از ANSYS Fluent برای اجرای شبیه سازی های احتراق پیچیده استفاده کنید. این دوره به شما آموزش می دهد:

 • گازساز بستر سیال در گردش (CFB)
 • تعادل شیمیایی غیر آدیاباتیک
 • طراحی و بهینه سازی رمجت
 • آتش و دود در ساختمان
 • احتراق نیمه پیش مخلوط
 • طراحی آزمایش (DOE)
 • ترکیب PDF حمل و نقل
 • اثر EHD بر احتراق
 • احتراق مرطوب توسط DPM
 • احتراق دو جریان
 • انفجار ماشین
  در پایان دوره، شما قادر خواهید بود به طور مستقل با چالش برانگیزترین مدل های CFD احتراق مقابله کنید.

 تحلیل برهمکنش سیال-ساختار(FSI): پمپ ها، شیرها و توربین ها تنها چند نمونه از کالاهایی هستند که میتوانند از تجزیه و تحلیل شبیه سازی CFD از اندرکنش سیال-ساختار بهره مند شوند. تنش‌ها، تغییر شکل‌ها و سایر عوامل ساختاری پیش‌بینی شده و طراحی می‌تواند برای دوام و عملکرد عالی‌تر بهینه شود.

تمپلیت بسته های آموزشی29

انسیس فلوئنت آماده ارائه خدمات مدل سازی، شبکه بندی و شبیه سازی گسترده است. خدمات  CFD ما برای شبیه سازی مهندسی مکانیک به شرح زیر طبقه بندی می شود:

 • شبیه سازی آیرودینامیکی CFD ماشین ها، هواپیماها و غیره
 • شبیه سازی CFD موتورها و سیستم های چرخشی و انتقال
 • شبیه سازی CFD سیستم های خنک کننده از جمله تهویه مطبوع و یخچال
 • تجزیه و تحلیل کاهش نویز و صدا خفه کن در ایرفویل، اتومبیل، پهپاد و غیره
 • شبیه سازی CFD دستگاه های مکانیکی مانند پمپ، کمپرسور، فن، توربین، فن، دیفیوزر، اجکتور، خشک کن، میکسر، جداکننده، کندانسور، یخچال، اواپراتور، راکتور، انژکتور، دستگاه ثابت خورشیدی، نازل، دودکش
 • خورشیدی، سیکلون، سیکلون، فرسایش ، و غیره.
 • آنالیز آکوستیک
 • CFD شبیه سازی پوسته و لوله، صفحه، دو لوله، برج خنک کننده خشک، برج خنک کننده مرطوب، مبدل حرارتی، رادیاتور، بخاری، اسپلیت
 • آنالیز موتور 2 زمانه و 4 زمانه جداسازی ذخایر  و …
 • شبیه سازی CFD دستگاه های تزریق مانند انژکتور، اسپری، پخش گرد و غبار و …
 • انجماد و ذوب
 • شبیه سازی CFD سیستم های گرمایش (آبگرمکن، گرمایش مرکزی، انتقال حرارت از کف، …)
 • شبیه سازی CFD تهویه، تهویه مطبوع و غیره
 • شبیه سازی CFD اندازه گیری روزنه و سیال
 • شبیه سازی CFD جریان کانال باز (قایق ها، کشتی ها و زیردریایی ها)
 • واکنش های شیمیایی مانند محفظه احتراق، حذف NOx و غیره شبیه سازی CFD
 • شبیه سازی CFD انتقال حرارت، خنک کننده الکترونیکی، مدیریت حرارتی و غیره
 • تجزیه و تحلیل جریان های چند فازی (سرریز، ته نشینی، …)

پروژه های مهندسی مکانیک در مجموعه ی انسیس فلوئنت

چندین پروژه شبیه سازی انجام شده در حوزه مهندسی مکانیک توسط تیم حرفه ای انسیس فلوئنت وجود دارد که در زیر چند نمونه از آنها آورده شده است:

دوره آموزشی مدل فاز گسسته (DPM)
آیا می خواهید در مورد شبیه سازی جریان پر از ذرات با استفاده از مدل فاز گسسته (DPM) بیشتر بدانید؟ اگر می‌خواهید نحوه استفاده از این تکنیک قدرتمند مدل‌سازی CFD را بیاموزید، دوره آموزشی DPM به شما کمک شایانی خواهد کرد.
DPM نظریه ای برای شبیه سازی حرکت ذرات گسسته در یک جریان سیال است که در این درس به آن تئوری پرداخته خواهد شد. همچنین استفاده از نرم افزار شبیه سازی  محبوب ANSYS Fluent برای ساخت و اجرای شبیه سازی های DPM پوشش داده شده است.
تکنیک DPM از طریق آموزش های ویدئویی، تمرین های عملی و آزمون ها آموزش داده می شود و شما دستورالعمل های زیر را دریافت خواهید کرد:

– خصوصیات ذرات مانند اندازه، چگالی و سرعت را تعریف میکنید.

– مدل DPM را در ANSYS Fluent تنظیم کنید و شرایط تزریق ذرات را تعریف میکنید.

– حرکت ذرات در جریان سیال را شبیه سازی کرده و نتایج را تجزیه و تحلیل میکنید.

– تنظیمات شبیه سازی DPM را برای برنامه های مختلف بهینه میکنید.

پس از اتمام این دوره، می‌دانید که چگونه از روش DPM برای مدل‌سازی جریان‌های مملو از ذرات در کاربردهای مهندسی مختلف، از جمله احتراق، خشک کردن اسپری و راکتورهای بستر سیال استفاده کنید. با ثبت نام در دوره آموزشی DPM امروز، مهارت های مدل سازی CFD خود را بهبود ببخشید.

فصل 1: (مفاهیم DPM): مروری بر مبانی مدل فاز گسسته

فصل 2: ماژول مدل فاز گسسته در نرم افزار ANSYS Fluent و بررسی مدل های فرعی

فصل 3: (مثال آموزشی 1): سمپاشی با توجه به تجزیه و تبخیر

فصل 4: (مثال آموزشی 2): احتراق مرطوب با استفاده از ذرات احتراق DPM

فصل 5: (مثال آموزشی 3): فرسایش در یک کانال انسدادی

فصل 6: (مثال آموزشی 4): بهبود طراحی تهویه ICU

بسته آموزشی شبیه سازی DPM 
این بسته آموزشی علاوه بر راهنمایی مربیان با تجربه، شامل پروژه های شبیه سازی متناسب با جریان با ذرات معلق میباشدو  هدف آن ایجاد مهارت‌هایی در مهندسان است که برای اجرای شبیه‌سازی‌های CFD برای جریان‌های مملو از ذرات نیاز دارند، و می‌تواند کارایی و اثربخشی روش‌های مختلف تولید را بهبود بخشد.

بسته آموزشی شبیه سازی CFD توربوماشین
مهندسان و دانشمندان علاقه مند به تجزیه و تحلیل و بهینه سازی سیستم های توربوماشین، از جمله پمپ ها، کمپرسورها و توربین ها، می توانند از بسته آموزشی شبیه سازی CFD Turbomachinery ما بهره مند شوند. هر سه سطح (مبتدی، متوسط و پیشرفته) در این بسته گنجانده شده است.

بسته آموزشی شبیه سازی CFD توربین آبی
ده کار شبیه سازی ANSYS Fluent CFD که در این دوره آموزش داده شده اند، توربین های آبی افقی و عمودی را پوشش می دهند. برای افرادی که به فکر ورود به رشته مهندسی انرژی های تجدیدپذیر هستند، این بسته توسط  توصیه می شود. با در نظر گرفتن طیف گسترده ای از مطالعات عددی مرتبط، این برنامه شما را با انواع مختلفی از توربین های آبی و نحوه مدل سازی آنها آشنا می کند.

 • اعتبار سنجی مقاله
 • توربین جزر و مد
 • هلیکال، داریوس، کاپلان، فرانسیس
 • چرخ پلتون، چرخ آب، توربین پیچ (AST)

 بسته آموزشی شبیه سازی  CFD در مهندسی مکانیک
هدف از دوره ها و مواد موجود در بسته آموزشی شبیه سازی CFD استاندارد برای مهندسین مکانیک، تجهیز آنها به تخصص برای اجرای شبیه سازی های CFD برای ده مورد استفاده مختلف است. برخی از اجزای برنامه آموزشی به شرح زیر است:

مقدمه ای بر CFD: دوره ای که دانشجویان را با معادلات حاکم، روش های عددی و مدل سازی آشفتگی مورد استفاده در دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) آشنا می کند.

تکنیک های شبکه بندی: کلاسی به نام “تکنیک های مش بندی” به دانش آموزان می آموزد که چگونه با استفاده از روش های سازمان یافته و بدون ساختار، مش برای شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) تولید کنند.

شرایط مرزی و تنظیمات حل‌کننده: شرایط ورودی و خروجی، مدل‌های آشفتگی و معیارهای همگرایی تنها برخی از موضوعاتی هستند که در دوره‌ای در مورد شرایط مرزی و تنظیمات حل‌کننده برای شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) پوشش داده می‌شوند.

شبیه سازی انتقال حرارت: مطالعه ای با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای شبیه سازی فرآیندهای انتقال حرارت مانند هدایت، همرفت و تابش.

شبیه سازی جریان سیالات: شامل آموزش عملی شبیه سازی جریان از طریق لوله ها، شیرها و سایر اجزاء با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) با تمرکز بر جریان آرام و آشفته می باشد.

شبیه سازی جریان چند فازی: جریان دو فازی، جریان سطح آزاد و کاویتاسیون تنها برخی از موضوعاتی هستند که در دوره شبیه سازی جریان چند فازی با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) پوشش داده شده است.

شبیه سازی احتراق: مقدمه ای بر دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای شبیه سازی احتراق، پوشش شیمی احتراق، انتشار شعله و انتشار.

پس پردازش : یک دوره مقدماتی که شامل نمودارهای کانتور، نمودارهای برداری و انیمیشن در زمینه شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) است.

دسترسی به نرم‌افزار CFD و پروژه‌های شبیه‌سازی، و همچنین راهنمایی از مربیان آگاه، شاید بخشی از بسته آموزشی باشد. این دوره برای آموزش مهندسین مکانیک اصول دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) و نحوه استفاده از آنها در زمینه های مختلف از جمله طراحی HVAC، طراحی توربین و طراحی خودرو در نظر گرفته شده است.

بسته آموزشی شبیه سازی CFD انتقال جرم
دوره ها و منابع طراحی شده برای آموزش مهندسین نحوه استفاده از ANSYS Fluent برای شبیه سازی CFD فرآیندهای انتقال جرم در این بسته آموزشی گنجانده شده است که شامل استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent و شبیه سازی فرآیند انتقال جرم است. این بسته آموزشی به مهندسان آموزش می‌دهد که چگونه شبیه‌سازی‌های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) این فرآیندها را برای بهبود طراحی و عملکرد راکتورهای شیمیایی، ستون‌های تقطیر و سایر دستگاه‌های انتقال جرم اجرا کنند.

بسته آموزشی شبیه سازی CFD جریان فشرده
بسته‌های آموزشی معمولاً شامل دوره‌هایی برای ارائه تخصص لازم در شبیه‌سازی CFD فرآیندهای جریان تراکم‌پذیر است. برخی از اجزای برنامه آموزشی به شرح زیر است:

مقدمه ای بر CFD: دوره ای که دانشجویان را با معادلات حاکم، روش های عددی و مدل سازی آشفتگی مورد استفاده در دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) آشنا می کند.

تکنیک های شبکه بندی: آموزش تولید شبکه برای شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، از جمله شبکه بندی ساختار یافته و بدون ساختار.

شرایط مرزی و تنظیمات حل‌کننده: شرایط ورودی و خروجی، مدل‌های آشفتگی و معیارهای همگرایی تنها برخی از موضوعاتی هستند که در دوره‌ای در مورد شرایط مرزی و تنظیمات حل‌کننده برای شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) پوشش داده می‌شوند.

شبیه سازی جریان تراکم پذیر: یکی از این دوره ها “شبیه سازی جریان تراکم پذیر” است که از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای مدل سازی جریان های تراکم پذیر مانند امواج ضربه ای، امواج انبساط و برهمکنش های لایه مرزی استفاده می کند.

شبیه سازی آیرودینامیک: شبیه سازی آیرودینامیک یک دوره مبتنی بر CFD است که به دانش آموزان می آموزد که چگونه جریان هوا را بر روی ایرفویل ها و بال ها شبیه سازی کنند و میزان بالابر و درگ را محاسبه کنند.

پس پردازش : یک دوره مقدماتی که شامل طرح های کانتور، طرح های برداری، انیمیشن و سایر رویکردهای پس پردازش و تجسم برای شبیه سازی های CFD می شود.

این بسته آموزشی علاوه بر راهنمایی مربیان با تجربه،  پروژه های شبیه سازی متناسب با فرآیندهای جریان تراکم پذیر را دارد. برای بهبود طراحی و عملکرد وسایل نقلیه هوافضا، توربین‌های گاز و سایر سیستم‌های جریان پرسرعت، این بسته آموزشی به مهندسان آموزش می‌دهد که چگونه از شبیه‌سازی‌های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای فرآیندهای جریان تراکم‌پذیر استفاده کنند.

بسته آموزشی شبیه سازی CFD مش دینامیک 
بسته آموزشی مش دینامیک دارای ده پروژه عملی شبیه سازی CFD است که برای کاربران نرم افزار مبتدی، متوسط و پیشرفته که در مورد ماژول مش پویا کنجکاو هستند طراحی شده است. تخصص به دست آمده از اسن محصول شما را برای انتخاب بهترین استراتژی‌ها و تکنیک‌های مدل‌سازی برای شبیه‌سازی CFD و توسعه برنامه‌ها مجهز می‌کند.

شرکت های صنعتی مکانیک

شرکت‌هایی که در بخش صنعتی مکانیکی فعالیت می‌کنند، شرکت‌هایی هستند که بر توسعه، تولید و توزیع قطعات و سیستم‌های مکانیکی برای استفاده در زمینه‌های مختلف صنعتی تمرکز دارند. این مشاغل اغلب طیف وسیعی از محصولات و خدمات را به مصرف کنندگان خود ارائه می دهند و در بخش های صنعتی، مهندسی و ساختمانی فعال هستند. نمونه هایی از شرکت های صنعتی مکانیکی به شرح زیر است:

جنرال الکتریک (GE): موتورهای هواپیما، تجهیزات تولید برق و فناوری تصویربرداری پزشکی تنها تعدادی از کالاها و خدمات بسیار تولید شده توسط جنرال الکتریک (GE)، یک تجارت چند ملیتی است.

زیمنس: زیمنس یک شرکت فناوری بین‌المللی است که در زمینه برق‌سازی، اتوماسیون و دیجیتالی‌سازی در صنایع مختلف مانند تولید و مراقبت‌های بهداشتی تخصص دارد.

کاترپیلار: موتورهای دیزلی و گاز طبیعی، توربین های گاز صنعتی، لوکوموتیوهای دیزلی-الکتریکی و سایر تجهیزات ساختمانی و معدنی تنها بخشی از محصولاتی هستند که کاترپیلار تولید می کند.

ABB: رباتیک، برق، ماشین‌های الکتریکی بزرگ و اتوماسیون، زمینه‌های اصلی تخصص ABB، یک شرکت جهانی که در سوئیس تأسیس شده است، هستند.

Emerson Electric Co.: Emerson Electric یک شرکت فناوری در سراسر جهان است که به طیف گسترده ای از مشاغل با محصولاتی مانند سیستم های اتوماسیون، شیرهای کنترل و ژنراتور خدمات ارائه می دهد.

اشنایدر الکتریک: اشنایدر الکتریک یک شرکت بین المللی است که در توزیع برق، اتوماسیون و سیستم های مدیریت ساختمان برای بخش های تجاری، صنعتی و مسکونی تخصص دارد.

صنایع سنگین میتسوبیشی: سیستم های قدرت، تجهیزات صنعتی و حتی تجهیزات هواپیما تنها بخشی از بسیاری از مواردی است که صنایع سنگین میتسوبیشی تولید می کند.

بسیاری از فرآیندهای صنعتی به محصولات و خدمات ارائه شده توسط این شرکت ها و شرکت های مشابه متکی هستند.

تجربه صنعتی انسیس فلوئنت در زمینه مکانیک

در ادامه نمونه‌هایی از پروژه‌های صنعتی مکانیک که اخیراً توسط تیم حرفه ای انسیس فلوئنت با همکاری شرکت‌های مرتبط شبیه‌سازی و تحلیل شده‌اند، آورده شده است.

طراحی و بهینه سازی احتراق SR-71 Blackbird Ramjet Engine

Optimization Of Ramjet Engineموتور رم جت نوعی موتور جت هوا است که برای پرواز با سرعت بالا و ارتفاع بالا استفاده می شود. موتور با فشرده سازی هوای وارد شده از طریق ورودی و سوختن سوخت، نیروی رانش تولید می کند. رم جت در بین موتورهای جت منحصر به فرد است زیرا به جای توربین یا کمپرسور، از تکانه رو به جلو هواپیما برای فشرده کردن هوای ورودی به تنهایی استفاده می کند.
هندسه ورودی، محفظه احتراق و نازل همه بخش‌های ضروری طراحی موتور رم جت هستند که بر عملکرد آن تأثیر می‌گذارند. پرواز در ارتفاع بالا و سرعت بالا به دلیل موتور SR-71 Blackbird که به طور خاص برای این منظور طراحی شده امکان پذیر است. ورودی به شکل متغیر جریان هوا را تنظیم می کند و محفظه احتراق برای دماهای بالا بهینه شده است.
احتراق در موتور رم جت را می توان با توجه به جزئیاتی مانند تزریق سوخت، مخلوط کردن و احتراق بهبود بخشید. سیستم تزریق سوخت موتور SR-71 بلک برد، سوخت را به داخل محفظه احتراق می پاشید که با هوای ورودی مخلوط می شد و توسط یک شمع مشتعل می شد. هر مرحله از فرآیند احتراق برای صرفه جویی در مصرف سوخت و رانش بهینه نظارت و تنظیم شد.
موتور رم جت به طور گسترده در بخش هوافضا برای اهدافی مانند هواپیماهای سریع و موشک استفاده می شود. شبیه‌سازی‌های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) معمولاً برای مدل‌سازی جریان هوا و سوخت از طریق موتور و افزایش عملکرد آن، علی‌رغم پیچیدگی طراحی و بهینه‌سازی موتور رم جت، استفاده می‌شوند.

فرآیند احتراق یک موتور رم جت را می توان با کمک ANSYS Fluent، یک نرم افزار شبیه سازی استاندارد CFD، مدل سازی و شبیه سازی کرد. مهندسان می‌توانند با مدل‌سازی هندسه موتور، شبیه‌سازی جریان هوا و سوخت و تحلیل فرآیند احتراق با این برنامه، عملکرد را بهینه کرده و از شبیه‌سازی‌های CFD برای آزمایش طرح‌های جدید و تاکتیک‌های احتراق برای موتورهای رم جت استفاده کنند تا کارایی آن‌ها را افزایش دهند.

 • این کار از نرم افزار ANSYS Fluent برای انجام شبیه سازی عددی یک موتور تجاری Ramjet استفاده می کند.
 • تجزیه و تحلیل انتقال حرارت، احتراق، فشار، چگالی (در زمینه جریان تراکم پذیر)، و عدد ماخ بررسی می شود.
 • هدف این پروژه بهبود پتانسیل رانش است.
 • ما از DOE در تجزیه و تحلیل RSM استفاده کرده ایم.

بهبود طراحی تهویه ICU
طراحی تهویه بهتر واحد مراقبت های ویژه (ICU) برای محافظت از بیماران و کارکنان پزشکی ضروری است. کاربردهای صنعتی مانند بیمارستان ها و موسسات پزشکی می توانند از  مدل های CFD برای تنظیم دقیق سیستم های تهویه سود ببرند. سیستم های تهویه را می توان با استفاده از ANSYS Fluent، یک نرم افزار قوی شبیه سازی CFD، برای جریان هوا و آلاینده مدل و تحلیل کرد.

تهویه گلخانه و بهبود طراحی
اگر گیاهان سالم و گلخانه ای پربار می خواهید، به تهویه بهتر نیاز دارید. کاربردهای صنعتی مانند گلخانه ها می توانند از شبیه سازی CFD برای تنظیم دقیق سیستم های تهویه خود استفاده کنند. سیستم‌های تهویه را می‌توان برای جریان هوا و آلاینده با استفاده از ANSYS Fluent، یک شبیه‌سازی قوی CFD مدل‌سازی و تحلیل کرد.

هدف این پروژه تجهیز شما به دانش و مهارت برای انجام شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای بهبود سیستم‌های تهویه در ساختمان‌های تجاری مانند گلخانه‌ها است. شما می آموزید که چگونه تغییرات بالقوه طراحی را برای کاهش انتشار آلاینده های موجود در هوا و افزایش کیفیت هوا که برای به حداکثر رساندن رشد و عملکرد گیاه ضروری است. شناسایی کنید.اقدامات صورت گرفته حین شبیه سازی این پروژه به این شرح است:

 •  در این پروژه از ANSYS Fluent برای شبیه سازی گلخانه صنعتی استفاده شده است
 •  بررسی دما، سرعت هوا و رطوبت نسبی
 •  حذف آمونیاک بعنوان یک آلاینده مضر
 • اصلاحات در ساختار گلخانه
 • بررسی سیستم HVAC

توربین چرخ پلتون
توربین چرخ پلتون یک نوع رایج از توربین های هیدرولیک است. یک تحلیل عددی مبتنی بر شبیه‌سازی CFD برای درک بهتر عملکرد توربین چرخ پلتون و نحوه بهبود طراحی آن برای استفاده تجاری ضروری است. شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی توربین چرخ پلتون (CFD) معمولاً شامل مراحل زیر است:

هندسه و شبکه بندی: هندسه توربین قبل از بارگذاری در یک برنامه CFD برای تجزیه و تحلیل از طریق شبکه بندی، در یک برنامه CAD مدل سازی می شود. تکنیک های شبکه بندی مناسب، مانند شبکه های ساختاریافته یا بدون ساختار، در هندسه برای تولید شبکه استفاده می شود.

شرایط مرزی: شرایط مرزی شبیه سازی، مانند شرایط ورودی و خروجی، سرعت چرخش چرخ و شرایط مرزی برای پره های توربین، تعریف شده است.

خواص سیال: چگالی، ویسکوزیته و گرمای ویژه سیال همراه با سایر پارامترهای سیال توضیح داده شده است.

راه اندازی شبیه سازی: مدل آشفتگی، گام زمانی و معیارهای همگرایی مورد استفاده در شبیه سازی همگی مشخص شده اند.

اجرای شبیه سازی: پارامترهای عملکردی مانند توان خروجی، بازده و توزیع فشار، پس از اجرای شبیه سازی با استفاده از تنظیمات اعلام شده مورد بررسی قرار می گیرند.

پس پردازش: ابزارهای مشاهده نتایج برای درک بهتر الگوهای جریان و مشخص کردن نقص‌های طراحی که توسط شبیه‌سازی آشکار می‌شوند، استفاده می‌شوند.

توربین‌های چرخ پلتون در تنظیمات صنعتی مفید هستند و می‌توانند از طریق شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) بهبود یابند. برای مثال، یافته‌های شبیه‌سازی می‌تواند برای تنظیم اندازه و شکل پره‌های توربین برای افزایش راندمان و کاهش هزینه‌ها استفاده شود. مدل‌های CFD ابزار ارزشمندی برای بهبود طراحی توربین چرخ پلتون برای استفاده در تنظیمات صنعتی و درک بهتر عملکرد توربین هستند.

تهویه اتاق ژنراتور
تهویه اتاق ژنراتور در تولید و سایر تنظیمات تجاری که در آن ژنراتورها برق تولید می کنند ضروری است. ژنراتور کارآمدتر کار می کند و اگر فضای خانه آن تهویه کافی داشته باشد آرام می ماند. مطالعه تهویه اتاق‌های ژنراتور و بهینه‌سازی طراحی سیستم تهویه برای کاربردهای صنعتی می‌تواند با استفاده از شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) انجام شود.

طراحی سیستم تهویه برای کاربردهای صنعتی را می توان با استفاده از مدل های CFD تهویه اتاق ژنراتور بهینه کرد. از یافته‌های شبیه‌سازی می‌توان برای بهینه‌سازی محل و اندازه کانال‌های تهویه، افزایش بازده توزیع جریان هوا و کاهش هزینه‌های سیستم، از جمله موارد دیگر استفاده کرد. در نتیجه، مدل‌های CFD تهویه اتاق ژنراتور ابزاری قوی برای به دست آوردن بینشی در مورد عملکرد سیستم تهویه و تکمیل طراحی آن برای مصارف صنعتی است.

سیستم HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) این پروژه با استفاده از Ansys Fluent مدل‌سازی شده است. پس از اجرای شبیه‌سازی‌ها، مشخص می‌شود که دمای اتاق با 32 ژنراتور نسبتاً بالا است، زیرا اتاق در ابتدا بدون فن شبیه‌سازی می‌شود. دما با استقرار 32 فن 11000 CFM ،به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال، 32 فن با مجموع 36500 CFM برای افزایش تهویه و دما و دستیابی به راحتی حرارتی لازم بین ردیف‌های ژنراتور اضافه شده‌اند.

کوره، کاربرد صنعتی
در این پروژه از ANSYS Fluent برای شبیه سازی یک کوره صنعتی و تجزیه و تحلیل داده های شبیه سازی حاصل استفاده کردیم. سوخت متان در یک کوره مجازی(اولیه) سوزانده می شود تا در مرحله بعدی در کوره گرم شود.

نتایج نشان می دهد که دمای سیستم لوله متان از ورودی خروجی افزایش می یابد. احتراق پس از ورود سوخت به کوره، جایی که با هوا ترکیب می شود، اتفاق می افتد. پایه کوره دارای شش مشعل است. در ناحیه تابشی کوره، شعله به لوله ها برخورد می کند و مایع داخل آن که متان است گرم می شود. گازهای سوخته حاصل از فرآیند احتراق از طریق دودکش خارج می شوند. هندسه کار حاضر در SolidWorks (برای نقشه های لوله) و Design Modeler (برای بقیه آن) طراحی شده است و هر دو ابعاد دقیق را به عنوان مدل به اشتراک می گذارند.

در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، کوره ها در دمای بیش از 400 درجه سانتیگراد گرما تولید می کنند. گرم کردن روغن در یک کوره می تواند ویسکوزیته را کاهش دهد و حمل و نقل روغن سیل معدنی سنگین را آسان تر کند. هدف این تلاش افزایش دمای متان است.

در اینجا کوره های صنعتی با استفاده از ANSYS Fluent شبیه سازی عددی شدند. سوخت متان در کوره مجازی برای گرم کردن متان در لوله‌ها سوزانده می‌شود و به متان اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و با تلاش کمتری منتقل شود. نتایج نشان می دهد که دمای سیستم لوله متان از ورودی خروجی افزایش می یابد.

– به طور خاص، ANSYS Fluent برای انجام شبیه سازی عددی یک کوره استفاده می شود.

– برای ساخت مدل سه بعدی از برنامه Design Modeler استفاده شده است.

–  از نرم افزار ANSYS Meshing برای شبکه بندی با 7،800،000 المان استفاده می کنیم.

–  از مدل انتقال گونه ها برای توصیف برهمکنش احتراق بین متان و هوا استفاده می کنیم.

اسکرابر ونتوری، کاربرد صنعتی
کوره‌های سیمان، شرکت‌های شیمیایی و دارویی، دیگ‌های صنعتی، کارخانه‌های طلا، کارخانه‌های متالورژی و کوره‌های زباله سوز تنها چند مکان هستند که از اسکرابر استفاده می‌شود. بنابراین، پارامترهای شبیه‌سازی اسکرابر نمونه در این مطالعه جستجو می‌شوند. این پیکربندی امکان شبیه سازی اسکرابرها در اندازه ها و انواع مختلف را فراهم می کند.

اسکرابرهایی با طراحی ونتوری ممکن است ناخالصی های موجود در فاز گاز را به کوچکی 0.1 میکرون حذف کنند. این گجت حاوی حجم زیادی آب است که میزان آب در معرض آلودگی و زباله را افزایش می دهد. این باعث می شود اسکرابر ذرات را جمع آوری کرده و آنها را از سیستم خارج کند. اسکرابر فعلی Venturi شبیه سازی شده است و کارایی لازم برای استفاده صنعتی را دارد. اسکرابرهای ونتوری معمولاً در صنعت برای تمیز کردن جریان های گاز از آلاینده ها و گرد و غبار استفاده می شوند. یک مطالعه دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) می تواند طراحی و عملکرد یک اسکرابر Venturi را بهبود بخشد. به طور معمول، رویه های زیر یک شبیه سازی CFD از اسکرابر Venturi را تشکیل می دهند:

هندسه و تولید شبکه: هندسه اسکرابر Venturi ابتدا در نرم افزار CAD تولید می شود و سپس برای تجزیه و تحلیل در برنامه CFD بارگذاری می شود. حوزه سیال با ایجاد شبکه ای در اطراف شکل به سلول های کوچک تقسیم می شود.

شرایط مرزی: شرایط ورودی و خروجی، تزریق مایع پاک کننده و تزریق ذرات برای شبیه سازی CFD تعریف شده است.

تنظیمات حل عددی: مدل آشفتگی، طرح گسسته سازی و شرایط همگرایی برای شبیه سازی CFD همگی به عنوان بخشی از پارامترهای حل کننده عددی تعریف می شوند.

اجرای و تجزیه و تحلیل شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD): جریان سیال، مسیرهای ذرات، و راندمان پاکسازی تنها برخی از جزئیات هستند که ممکن است از شبیه سازی به دست آید.

پس پردازش : نمودارهای کانتور، نمودارهای برداری و انیمیشن ها برای پس پردازش و تجسم یافته های شبیه سازی استفاده می شوند.

جریان سیال، مسیرهای ذرات، و راندمان شستشو را می توان با کمک یک مطالعه عددی با استفاده از شبیه سازی CFD، که سپس می تواند برای بهبود طراحی و عملکرد یک اسکرابر Venturi مورد استفاده قرار گیرد، بهتر درک کرد. این تحقیق همچنین می تواند به نقاط ضعف در طراحی اشاره کرده و تغییراتی را برای افزایش کارایی اسکرابر توصیه کند.

 • در این پروژه عملکرد یک اسکرابر ونتوری سری 720-2 صنعتی توسط ANSYS Fluent مورد بررسی عددی قرار گرفته و بررسی
 • های زیر انجلم شده است.
 • مطالعه حذف ذرات شن و ماسه
 • استفاده از مدل فاز گسسته دو طرفه (DPM) و مدل چند فازی VOF
 • شبیه سازی بصورت Transient انجام می شود.

اسکرابر ونتوری

انسیس فلوئنت پروژه‌های شبیه‌سازی CFD متعددی را برای شرکت‌های صنعتی و تحقیقات در کاربردهای مهندسی مکانیک انجام داده و با چندین سال تجربه در شبیه سازی مشکلات مختلف در زمینه های مختلف CFD با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent، آماده ارائه خدمات گسترده شبیه سازی، آموزش و مشاوره CFD می باشد.

می توانید محصولات آموزشی را در دسته شبیه سازی CFD مهندسی مکانیک در Training Shop بیابید. همچنین می توانید از بسته های آموزشی مهندسی مکانیک مناسب برای کاربران مبتدی، متوسط و پیشرفته ANSYS Fluent بهره مند شوید. همچنین تیم انسیس فلوئنت جامع ترین دوره آموزشی مهندسی مکانیک را برای تمامی کاربران ANSYS Fluent از مبتدی تا متخصص ارائه می دهد.

تیم انسیس فلوئنت آماده انجام پروژه های مختلف و چالش برانگیز در زمینه مدل سازی مهندسی مکانیک به سفارش مشتریان است و شبیه‌سازی‌های CFD را برای هر طرح انتزاعی یا مفهومی انجام می‌دهد تا آنها را به واقعیت تبدیل کرده و حتی به شما کمک کند به بهترین استراتژی برای آنچه تصور می‌کردید برسید. شما می توانید از مشاوره تخصصی ما به صورت رایگان بهره مند شوید و سپس پروژه CFD صنعتی و آکادمیک خود را برون سپاری کنید تا شبیه سازی و آموزش داده شود.

با برون سپاری پروژه خود به تیم نسیس فلوئنت به عنوان مشاور شبیه سازی CFD، نه تنها فایل های منابع پروژه مرتبط (هندسه، مش، پرونده و داده، …) را دریافت خواهید کرد، بلکه یک ویدیو آموزشی گسترده نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که نشان می دهد چگونه می توانید در نرم افزار ANSYS Fluent، هندسه، مش و تنظیمات مورد نیاز (پیش پردازش، پردازش و پس پردازش) را تعریف کنید. علاوه بر این، پشتیبانی پسا فنی برای روشن شدن مسائل و ابهامات موجود است.

Portfolios

Back To Top
جستجو
Whatsapp تماس با واتس آپ