مهندسی HVAC

سفارش پروژه

پروژه خود را به تیم مهندسی شبیه سازی انسیس فلوئنت سفارش دهید. کارشناسان ما آماده انجام هر پروژه CFD در تمام زمینه های مهندسی مرتبط هستند. خدمات ما شامل اهداف صنعتی و آکادمیک با در نظر گرفتن طیف گسترده ای از شبیه سازی های CFD نرم افزار ANSYS Fluent است. با سفارش پروژه خود، می توانید از خدمات اولیه انسیس فلوئنت از جمله مشاوره ، آموزش و شبیه سازی CFD بهره مند شوید. فرآیند فریلنسینگ پروژه به شرح زیر است:

1

یک قرارداد رسمی بر اساس توضیحات و جزئیات پروژه شما تنظیم می شود.

2

پس از شروع، برای بررسی پروژه دسترسی لازم را خواهید داشت.

3

پس از تایید گزارش نهایی، فایل های منابع پروژه را دریافت خواهید کرد.

4

در نهایت یک فیلم آموزشی جامع و پشتیبانی فنی دریافت خواهید کرد.

مهندسی گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) چیست؟

گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع به اختصار HVAC نامیده می شوند. HVAC مخفف گرمایش و سرمایش ساختمان های مسکونی و تجاری و سیستم های زیادی است که هوا را بین مناطق داخلی و خارجی منتقل می کند. آنها سیستم هایی هستند که شما را در زمستان گرم نگه می دارند و در تابستان به شما احساس آرامش و طراوت می دهند یا که هوای داخل خانه شما را فیلتر و تمیز می کنند تا شما را سالم نگه دارند و سطح رطوبت را به راحتی حفظ کنند.

گرمایش و سرمایش فضا تنها هدف یک سیستم HVAC نیست.در عوض، کیفیت هوای داخلی را افزایش می دهد و اطمینان می دهد که همه افراد داخل ساختمان راحت هستند. در حالی که انواع مختلفی از سیستم های HVAC وجود دارد، آنها همیشه با همان اجزای ضروری شروع می شوند. اول از همه، منبع هوای تازه از بیرون یا داخل محل سکونت وجود دارد. تهویه اصطلاح این فرآیند است که به دو صورت انجام می شود. تهویه طبیعی حرکت هوا به داخل و خارج از یک فضا از طریق پنجره ها، درها، دریچه ها و دیگر منافذ است. این تبادل هوا برای دادن اکسیژن جدید و در عین حال حذف دی اکسید کربن و رطوبت اضافی مورد نیاز است. برای انتقال هوا به داخل و خارج، تهویه مکانیکی از یک سیستم کامپیوتری استفاده می کند. شکاف ها و شکاف های ساختمان و باز و بسته شدن درها در گذشته تهویه طبیعی کافی را در بیشتر خانه ها فراهم می کرد.

از سوی دیگر، ساخت و ساز مدرن منجر به خانه‌هایی با ایمنی بیشتر مهر و موم شده است. بنابراین، تهویه در حال تبدیل شدن به یک جزء حیاتی از سیستم های HVAC مسکونی است. هوا به یک واحد انتقال هوا منتقل می شود، جایی که کار شروع می شود و فیلترها آلودگی، گرد و غبار و ذرات اتمسفر را حذف می کنندو سپس گرما به هوا اعمال می شود، خنک می شود و رطوبت اضافی خارج می شود. در نهایت هوای تازه به محل اقامت تحویل داده می شود. این شامل جابجایی سیستم های مرکزی از طریق شبکه ای از کانال ها و رجیسترها به اتاق های مختلف است. در مورد سایر سیستم ها، این معمولاً شامل هدایت مستقیم به فضا است.

مهندسی HVAC زیر شاخه ای از مهندسی مکانیک است که با طراحی، نصب و نگهداری سیستم های HVAC در ساختمان ها و سایر سازه ها مرتبط است. آسایش حرارتی و کیفیت هوای داخلی قابل قبول برای سلامت و رفاه ساکنان ساختمان بسیار مهم است و توسط سیستم های HVAC ارائه می شود.

مهندسین گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) مسئول طراحی و اجرای سیستم های HVAC هستند که نیازهای منحصر به فرد یک ساختمان را با در نظر گرفتن عناصری مانند اندازه ساختمان، جمعیت ساکن و آب و هوا برآورده می کند. علاوه بر این، آنها تضمین می کنند که سیستم ها مقرون به صرفه، انرژی کارآمد و مطابق با هنجارها و قوانین ساختمان هستند.

مهندسان تجهیزات گرمایش سیستم‌های کانال‌کشی و لوله‌ها را طراحی و نیازهای گرمایش و سرمایش ساختمان را  محاسبه می‌کنند. علاوه بر آزمایش و راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع برای تأیید درست و مؤثر کارکرد آنها، آنها همچنین تعمیر و نگهداری و پشتیبانی مداوم را برای تضمین ادامه عملکرد ایده آل سیستم ها در طول زمان ارائه می دهند. به طور کلی، مهندسی HVAC برای اطمینان از اینکه ساختمان‌ها مکان‌هایی دلپذیر، ایمن و سالم برای زندگی و کار و اجرای موثر و پایدار هستند، ضروری است.

چگونه می توان از شبیه سازی CFD در صنایع مهندسی HVAC استفاده کرد؟

شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) یک فناوری قدرتمند است که می تواند در مهندسی HVAC برای بهبود طراحی و عملکرد سیستم های HVAC مورد استفاده قرار گیرد. در زیر برخی از کاربردهای شبیه سازی CFD در مهندسی HVAC آورده شده است:

بهینه سازی طراحی: مدل سازی CFD قادر است برای بهینه سازی طراحی سیستم های HVAC مانند کانال کشی، سیستم های توزیع هوا و مبدل های حرارتی استفاده شود. با مدل‌سازی جریان هوا و انتقال حرارت در این سیستم‌ها، مهندسان مناطق ناکارآمد را شناسایی کرده و طراحی را برای افزایش عملکرد و به حداقل رساندن مصرف انرژی تنظیم می کنند.

ارزیابی کیفیت هوای داخلی: شبیه سازی CFD  برای ارزیابی کیفیت هوای داخل ساختمان ها، از جمله توزیع آلاینده ها و راندمان تهویه استفاده می شود. این اطلاعات ممکن است برای بهینه‌سازی طراحی سیستم‌های HVAC برای بهبود کیفیت هوای داخلی و سلامت سرنشینان مورد استفاده قرار گیرد.

تحلیل آسایش حرارتی: شبیه‌سازی CFD ممکن است برای مطالعه آسایش حرارتی ساکنان ساختمان، از جمله توزیع دما و رطوبت مورد استفاده قرار گیرد. این اطلاعات برای افزایش راحتی حرارتی و رضایت سرنشینان با بهینه سازی طراحی سیستم های HVAC مورد استفاده قرار میگیرد.

تجزیه و تحلیل بهره وری انرژی: شبیه سازی CFD همچنین می تواند برای بررسی کارایی انرژی سیستم های HVAC، از جمله تاثیر تصمیمات مختلف طراحی بر مصرف انرژی استفاده شود. این داده ها ممکن است برای بهبود طراحی سیستم های HVAC برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و هزینه های عملیاتی استفاده شوند.

مدل سازی CFD یک تکنیک حیاتی در مهندسی HVAC است که به مهندسان اجازه می دهد تا طراحی و عملکرد سیستم های HVAC را افزایش دهند.

Hvac

صنعت HVAC با دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) متحول شده است. مهم‌تر از همه، بررسی روند جریان هوا، توزیع دما و انتقال حرارت را آسان می‌کند. برای مثال می‌تواند مشخص کند مکان‌هایی را که گرما از آن خارج می‌شود، تهویه کافی نیست، یا مناطق سرد وجود دارد. مهندسان و طراحان هنگامی که از دانش یک شبیه‌سازی CFD مشترک استفاده می‌کنند، شفافیت بیشتری در کل سیستم HVAC دارند، در واقع هر طرحی را می‌توان حتی قبل از وجود فضای فیزیکی وارد کرده و آن را آزمایش کرد. کارشناسان HVAC  براساس داده‌های قابل اعتماد و نتایج شبیه‌سازی تصمیم میگیرند، چه در مراحل اولیه طراحی و چه در بررسی یک ساختمان موجود برای پتانسیل بهبود یافتن.ضمن اینکه آزمایش‌ها به صورت مجازی انجام می‌شوند، و قیمت‌ها و منابع مورد نیاز بسیار ارزان‌تر است.

در حالی که CFD یک تازه وارد در صنعت HVAC نیست؛ روشی که ارائه می‌شود در حال تکامل است. پیش از این، قابلیت‌های مشابه تنها به عنوان برنامه‌های سخت‌افزاری سنگین سخت و اغلب بسیار گران‌قیمت دردسترس بودند. سازمان‌های پیشرو، مانند نرم‌افزار ANSYS Fluent، اکنون قابلیت‌های CFD را از طریق یک سرویس آنلاین به کسب‌وکارهای جوان‌تر، کوچک‌تر یا کمتر فناوری‌گرا ارائه می‌کنند.

مهندسان HVAC به لطف توانایی ارائه منابع مختلف گرمایش یا سرمایش با شبیه‌سازی، می‌توانند آسایش حرارتی یک اتاق یا کل ساختمان را با دقت بیشتر درک کنند. این منجر به طراحی‌های بهینه از نظر حرارتی و تصمیم‌گیری‌های آموزشی در مورد محل نصب سیستم‌های گرمایش، تهویه مطبوع و تهویه می‌شود و در درازمدت، مکان‌هایی که با طراحی کارآمد HVAC طراحی شده‌اند، به همه کمک می‌کنند سالم‌تر و راحت‌تر زندگی کنند.

Hvac

CFD در شبیه سازی سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان های مختلف: تهویه طبیعی یک رویکرد ضروری و مقرون به صرفه است که کیفیت هوای داخل ساختمان را با کاهش غلظت آلاینده ها بهبود می بخشد. علاوه بر این، میزان مرگ و میر ناشی از مشکلات تنفسی که معمولاً به دلیل کیفیت پایین هوای داخل خانه ایجاد می شود را کاهش می دهد. در نهایت، آسایش حرارتی فضا را افزایش می دهد و در عین حال انرژی مصرفی سیستم های تهویه مطبوع را کاهش می دهد.

محبوبیت مدل های CFD به عنوان ابزاری برای تخمین عملکرد تهویه افزایش یافته است. علیرغم ساده سازی مطالعات شبیه سازی، نتایج تجزیه و تحلیل CFD معمولاً به طور دقیق یک سیستم واقعی را نشان می دهد.  CFD به دلیل انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن، ابزاری قدرتمند در تحقیقات مهندسی است.

استفاده از CFD برای تأثیر تابش خورشیدی بر آسایش حرارتی: در جامعه امروزی، تعداد فزاینده ای از مردم بیشتر وقت خود را در محیط های بسته با شرایط آب و هوایی مصنوعی می گذرانند، که در آن راحتی حرارتی عامل اصلی است: سیستم های شیشه ای، هر دو از نظر ابعاد و ویژگی‌های مواد، حیاتی هستند زیرا بر پارامترهای مورد استفاده برای ارزیابی آسایش حرارتی تأثیر می‌گذارند.

بهره خورشیدی یک اثر جانبی نامطلوب این استراتژی معماری است زیرا باعث گرمایش غیرقابل کنترل فضا و افزایش دمای هوای داخلی می‌شود و در نتیجه آسایش حرارتی ساکنین ضعیف است. تابش خورشیدی به سرعت به داخل ساختمان نفوذ می کند، جایی که اشیاء و سطوح آن را جذب می کنند و به دلیل شفافیت بالای شیشه در نوارهای مرئی و موج کوتاه، در محدوده محدود فضای داخلی حفظ می شوند.

مداخلات فعال مانند تهویه مطبوع، پوشش های شیشه ای کنترل خورشیدی، لوورهای مکانیکی اتوماتیک، پرده ها، و غیره برای کاهش اثرات بهره خورشیدی ضروری است. این رویکردهای معمولی دارای معایب هشداردهنده ای هستند، مانند مصرف ناکارآمد انرژی، هزینه های بالا، اثرات نامطلوب زیست محیطی، و ویژگی های زیبایی شناختی ضعیف. با فعال کردن یک لایه رسانای الکتریکی بین دو شیشه، پنجره‌های قابل تعویض یک راه‌حل فنی نوآورانه و کنترل‌شده مدرن با مصرف انرژی کم و سطوح تنظیم‌شده شفافیت/شفاف ارائه می‌دهند. تلاش های زیادی برای توسعه روش های جایگزین برای پیش بینی آسایش حرارتی در حال انجام است. یکی از راه‌های هیجان‌انگیز می‌تواند مدل‌سازی با استفاده از برنامه‌های CFD باشد که امکان شبیه‌سازی پروفیل‌های حرارتی و سرعت را در محیط‌ها فراهم می‌کند.

Hvac

دفع ویروس کرونا در داخل یک منطقه بسته با استفاده از CFD: کروناویروس (COVID-19) به عنوان مهم ترین مشکل انسانی در جهان شناخته شده است زیرا برای موجودات زنده مضر است و قدرت انتقال بالایی بین افراد بیمار و سالم دارد. زمانی که فرد بیمار بدون استفاده از ماسک سرفه یا عطسه می کند، ویروس کرونا پخش می شود. یکی از توصیه های ضروری کارشناسان برای به حداقل رساندن انتقال بیماری، رعایت فاصله اجتماعی بین افراد جامعه است.

از آنجایی که بسیاری از افراد عموما در یک فضای کوچک با سیستم تهویه ضعیف جمع می شوند،احتما مبتلا شدن به این ویرروس بالتر می رود خصوصا در محیط هایی مثل کابین آسانسور که یکی از پرچالش ترین فضاها در موضوع بیماری کرونا است. تجارت مکانیک کاربردهای CFD زیادی دارد، از فن های اعمال تهویه اتاق ژنراتور گرفته تا مدل سازی اسپری خوشبو کننده هوا در سرویس بهداشتی و رطوبت گیر برای ارزیابی پارامترهای اصلی مانند سرعت، دما و فشار، که همگی چالش های حیاتی در صنعت هستند. بیشتر جنبه های صنعت HVAC بر دینامیک سیالات متکی است. اگرچه نمونه های اولیه فیزیکی برای مراحل بعدی توسعه مورد نیاز است، مطالعات CFD ممکن است به طور قابل توجهی سرعت طراحی و بهینه سازی را در مراحل اولیه افزایش دهد.

خدمات انسیس فلوئنت در صنایع مهندسی HVAC

انسیس فلوئنت پروژه های شبیه سازی برون سپاری متعددی را برای کاربردهای مهندسی HVAC صنعتی و تحقیقاتی انجام داده و با چندین سال تجربه در شبیه سازی مسائل مختلف در زمینه های مختلف CFD با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent آماده ارائه خدمات گسترده پیکربندی های شبیه سازی می باشد.

بسته های آموزشی

تهویه مطبوع خورشیدی
بسته آموزشی تهویه مطبوع خورشیدی می تواند آموزش طراحی و عملکرد سیستم های تهویه مطبوع خورشیدی را ارائه دهد.بسته آموزشی حاوی درس هایی در مورد اصول تهویه مطبوع خورشیدی، مانند ترمودینامیک و انتقال حرارت، و طراحی و عملکرد کلکتورهای خورشیدی و چیلرهای جذبی است. دانش آموزان و دانشجویان می توانند تجربه عملی در توسعه و بهینه سازی سیستم های تهویه مطبوع خورشیدی از طریق شبیه سازی و فعالیت های عملی با استفاده از ANSYS Fluent را کسب کنند.

ANSYS Fluent می تواند برای شبیه سازی حرکت هوا و گرما در یک سیستم تهویه مطبوع خورشیدی استفاده شود و مهندسان را قادر می سازد تا طراحی سیستم را برای بهبود عملکرد و مصرف انرژی کمتر بهینه کنند. علاوه بر این، شبیه‌سازی‌های CFD ممکن است برای تحلیل کارایی انواع مختلف کلکتورهای خورشیدی و چیلرهای جذبی و بهینه‌سازی طراحی این اجزا برای افزایش عملکرد سیستم مورد استفاده قرار گیرد.

به طور کلی، یک بسته آموزشی تهویه مطبوع خورشیدی که شامل شبیه‌سازی‌های CFD با استفاده از ANSYS Fluent می‌شود، می‌تواند به مهندسین و طراحان آموزش‌ها و آموزش‌های ارزشمندی در مورد طراحی و بهره‌برداری از این سیستم‌ها ارائه دهد و آنها را قادر به توسعه راه‌حل‌های تهویه مطبوع پایدار و کارآمدتر کند.

این بسته آموزشی شامل موارد زیر است:تهویه مطبوع خورشیدی

 • اثر طراحی نما بر تهویه غیرفعال با در نظر گرفتن تابش خورشیدی
 • سایه بان خورشیدی نمای دو جداره، بالکنی
 • اثر تابش خورشید در ساعات مختلف و در سازه‌های مختلف (منازل، ادارات و …)
 • جزیره گرمایش شهری (UHI)
 • تهویه غیرفعال

تهویه غیرفعال

در این بسته آموزشی شبیه سازی CFD، چندین روش سیستم تهویه غیرفعال را بررسی کردیم. از بین ده طرح CFD می توان به بادگیر، دهلیز، هواکش توربو، دودکش خورشیدی، نما، بالکن، برج باد، برنامه PCM و برج باد با قنات اشاره کرد. بسته آموزشی برای تهویه غیرفعال که شبیه‌سازی‌های CFD با استفاده از ANSYS Fluent را در بر می‌گیرد، دستورالعمل‌ها و آموزش‌های لازم را در مورد طراحی و عملکرد سیستم‌های تهویه غیرفعال ارائه دهد و شامل جلساتی در مورد اصول تهویه غیرفعال، مانند دینامیک سیالات، انتقال حرارت، و طراحی ساختمان است تا دانشجویان و کاربران تجربه کافی را در این زمینه بدست بیاورند..

شبیه‌سازی‌های CFD در ANSYS Fluent برای شبیه‌سازی حرکت هوا و گرما در یک ساختمان یا اتاق مورد استفاده قرار میگیرند و مهندسان را قادر می‌سازد تا طراحی سیستم تهویه غیرفعال را برای بهبود کیفیت هوای داخل خانه و به حداقل رساندن مصرف انرژی بهینه کنند. مدل‌های CFD همچنین ممکن است برای تجزیه و تحلیل عملکرد سیستم‌های تهویه غیرفعال مختلف، مانند تهویه طبیعی و تهویه پشته‌ای، و بهینه‌سازی طراحی این سیستم‌ها برای افزایش کیفیت هوای داخلی و کاهش مصرف انرژی مورد استفاده قرار گیرند.

ما چندین روش سیستم تهویه غیرفعال را در این بسته آموزشی شبیه سازی CFD بررسی کردیم. در میان ده طرح CFD می توان به بادگیر، دهلیز، توربو تهویه، دودکش خورشیدی، نما، بالکن، برج باد، اپلیکیشن PCM و برج باد با قنات اشاره کرد.

اعتبار سنجی مقاله

عملکرد حرارتی رادیاتور با فن، اعتبارسنجی عددی مقاله: تأثیر جهت دمیدن و انحراف فن ها

این مساله شامل شبیه سازی انتقال حرارت و جریان هوا در اطراف رادیاتور است. با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent، شبیه سازی فعلی بر اساس مقاله مرجع “تحقیق CFD در مورد عملکرد حرارتی رادیاتورها در یک ترانسفورماتور قدرت: تاثیر جهت دمیدن و انحراف فن ها” است. بررسی عملکرد حرارتی رادیاتورها در ترانسفورماتور قدرت با استفاده از شبیه سازی CFD با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent ابزاری قدرتمند برای بهینه سازی طراحی سیستم های خنک کننده ترانسفورماتورهای قدرت است.

این بررسی شامل شبیه‌سازی تأثیر جهت دمیدن فن و جبران آن بر عملکرد حرارتی رادیاتورهای ترانسفورماتور قدرت است و مهندسان میتوانند برای  طراحی سیستم خنک کننده و افزایش عملکرد حرارتی همچنین به حداقل رساندن مصرف انرژی برای توصیف صحیح جریان هوا و گرما در ترانسفورماتور از آن ایده بگیرند.

مقایسه یافته‌های شبیه‌سازی با داده‌های تجربی جمع‌آوری‌شده از آزمایش فیزیکی سیستم خنک‌کننده برای اعتبارسنجی شبیه‌سازی‌های CFD استفاده شده است. این تضمین می کند که شبیه سازی به درستی رفتار سیستم خنک کننده را نشان می دهد.

 • این مساله به صورت عددی عملکرد حرارتی رادیاتور را با فن ها با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent شبیه سازی می کند.
 • مدل سه بعدی با نرم افزار Design Modeler طراحی شده است.
 • مدل با نرم افزار ANSYS Meshing شبکه بندی شده و تعداد المان ها برابر با 4،683،472 است.
 • این پروژه با یک مقاله مرجع شبیه سازی و تایید شده است.
 •  از شرط مرزی فن استفاده و یک پرش فشار تعریف شده است.
 • از یک UDF برای تعریف مشخصات دما استفاده شده است.

تاثیر دمای سطح غیر گرمایشی بر خروجی حرارت سیستم گرمایش از کف تابشی
این شبیه‌سازی بر اساس مقاله‌ای با عنوان «تحقیق عددی بر تأثیر دمای سطح غیرگرم‌کننده بر خروجی گرمای سیستم‌های گرمایش کف تابشی» است. یافته های شبیه سازی CFD با مقایسه آنها با نتایج مقاله تایید می شود. یک تکنیک سودمند، انجام یک شبیه‌سازی CFD برای آزمایش صحت نتیجه‌گیری مقاله در مورد تأثیر دمای سطح غیرگرم شده بر خروجی گرمای یک سیستم گرمایش کف تابشی است.

ANSYS Fluent میتواند برای مدل‌سازی حرکت هوا و گرما در سیستم گرمایش کف تابشی با استفاده از شبیه‌سازی CFD استفاده شود. سپس شبیه‌سازی با نتایج مقاله مقایسه شود و مهندسان را قادر می‌سازد صحت نتیجه‌گیری مقاله را تأیید کنند. این می تواند تضمین کند که شبیه سازی به درستی رفتار سیستم گرمایش کف تابشی را نشاتن می دهد و می تواند برای بررسی صحت نتیجه گیری مقاله استفاده شود.

به طور کلی، استفاده از شبیه‌سازی‌های CFD با نرم‌افزار ANSYS Fluent برای اعتبارسنجی نتایج مقاله‌ای در مورد تأثیر دمای سطح بدون گرمایش بر خروجی گرمای یک سیستم گرمایش از کف تابشی می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد رفتار سیستم ارائه دهد و می‌توان از آن برای بهینه سازی طراحی سیستم برای بهبود عملکرد، کاهش مصرف انرژی و افزایش کارایی سیستم استفاده کرد.

 • این پروژه به صورت عددی سیستم گرمایش از کف تابشی را با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent شبیه سازی می کند.
 • این پروژه بر اساس یک مقاله مرجع تایید شده است.
 • مدل سه بعدی با نرم افزار Design Modeler طراحی شده است.
 • مدل با نرم افزار ICEM شبکه بندی کرده و تعداد المان ها برابر با 640،618 است.
 • در این مساله از مدل Ordinates گسسته (DO) برای در نظر گرفتن انتقال حرارت تشعشع استفاده می کنیم.

انسیس فلوئنت آماده ارائه خدمات مدل سازی، مش بندی و شبیه سازی گسترده است. خدمات شبیه سازی ما برای مسائل HVAC به شرح زیر طبقه بندی می شود:

 • سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای انواع ساختمان ها از منازل مسکونی گرفته تا مراکز خرید بزرگ تا واحدهای صنعتی
 • تأثیر تابش خورشید بر آسایش حرارتی داخل ساختمان واقع در طول‌ها و عرض‌های جغرافیایی مختلف
 • بررسی آسایش حرارتی و کنترل آلاینده برای انواع فضاها
 • تاثیر سایر مدل های معماری ساختمان بر راندمان تهویه هوا
 • تاثیر مدل های مختلف تهویه در دفع ویروس کرونا در داخل یک منطقه بسته
 • توانایی سیستم های تهویه سنتی برای خنک کردن هوای محیط برای مناطق خشک شده

پروژه های مهندسی HVAC در مجموعه ی انسیس فلوئنت

در زیر چند نمونه از پروژه های شبیه سازی CFD در مهندسی HVAC آورده شده است:

شبیه سازی CFD ممکن است برای مطالعه جریان هوا در یک مرکز داده برای بهینه سازی طراحی سیستم خنک کننده و به حداقل رساندن مصرف انرژی استفاده شود.

تجزیه و تحلیل آسایش حرارتی در یک ساختمان اداری: شبیه سازی CFD ممکن است برای مطالعه آسایش حرارتی ساکنان ساختمان اداری به منظور بهینه سازی طراحی سیستم HVAC و افزایش رضایت ساکنان

ارزیابی کیفیت هوای داخل یک بیمارستان:  بررسی کیفیت هوای داخل یک بیمارستان به منظور بهبود طراحی سیستم تهویه و جلوگیری از انتقال بیماری‌های موجود در هوا

طراحی سیستم تهویه مطبوع برای یک ساختمان بلند: طراحی سیستم HVAC برای سازه های بلند به منظور بهینه سازی توزیع هوا و کاهش مصرف انرژی

عیب یابی سیستم تهویه مطبوع در یک مرکز تولیدی: عیب یابی یک سیستم HVAC در یک مرکز تولیدی با شناسایی و تشخیص عیوب و توصیه راهکارهایی برای بهبود عملکرد

به طور کلی، مدل‌سازی CFD یک ابزار قدرتمند در مهندسی HVAC است که به مهندسان اجازه می‌دهد تا طراحی و عملکرد سیستم‌های HVAC را برای افزایش کیفیت هوای داخلی، آسایش حرارتی و بهره‌وری انرژی بهینه‌سازی کنند.

انسیس فلوئنت آماده ارائه خدمات گسترده مدلسازی، مش بندی و شبیه سازی CFD است. در زیر لیست مختصری از پروژه های شبیه سازی CFD برای مهندسی HVAC توسط تیم انسیس فلوئنت آمده است:

اسپری خوشبو کننده هوا در سرویس بهداشتی
شبیه‌سازی CFD با نرم‌افزار ANSYS Fluent برای مطالعه رفتار اسپری‌های خوشبوکننده هوا در توالت‌ها مورد استفاده قرار میگیرد و بینش‌های ارزشمندی در مورد پراکندگی اسپری و کارایی خوشبوکننده هوا ارائه میدهد. مدل‌سازی اسپری به‌عنوان فاز پراکنده و هوای توالت به‌عنوان فاز پیوسته، شبیه‌سازی را ممکن می‌سازد و پراکندگی اسپری و غلظت خوشبوکننده هوا در دستشویی را در طول زمان تکرار میکند.

مهندسان و طراحانی که به دنبال افزایش اثربخشی اسپری های خوشبو کننده هوا در توالت هستند، ممکن است از آموزش شبیه سازی CFD با برنامه ANSYS Fluent بهره مند شوند. آموزش شامل راه اندازی شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتایج است. به طور کلی، شبیه‌سازی CFD با نرم‌افزار ANSYS Fluent ممکن است ابزار مفیدی برای بهینه‌سازی عملکرد اسپری‌های خوشبوکننده هوا در توالت‌ها، افزایش کارایی اسپری و کاهش حجم اسپری مورد نیاز برای حفظ بوی مطبوع در سرویس بهداشتی باشد.

بیماری تنفسی
تنفس (ناپایا) بیمار COVID-19 در اتاق عمل
مدل‌سازی الگوی تنفس بیمار COVID-19 در اتاق عمل با استفاده از شبیه‌سازی CFD با نرم‌افزار ANSYS Fluent، بینش‌های ارزشمندی را در مورد پراکندگی قطرات و ذرات معلق در هوا و کارایی سیستم‌های تهویه ارائه می‌کند. مدل سازی تنفس بیمار به عنوان منبع گذرا قطرات و ذرات معلق در هوا و هوای اتاق عمل به عنوان یک فاز پیوسته می تواند برای انجام شبیه سازی استفاده شود. سپس شبیه سازی ممکن است پراکندگی وابسته به زمان و غلظت قطرات و ذرات معلق در هوا را در اتاق عمل تخمین بزند.

مهندسان و طراحانی که می‌خواهند سیستم‌های تهویه اتاق‌های عمل را برای کاهش خطر عفونت COVID-19 بهبود بخشند، میتوانند از این محصول استفاده کنند چون آموزش شامل راه اندازی شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتایج است. به طور کلی، شبیه‌سازی CFD با نرم‌افزار ANSYS Fluent می‌تواند ابزار ارزشمندی برای بهینه‌سازی سیستم‌های تهویه در اتاق‌های عمل به منظور کاهش خطر ابتلا به کووید-19 و در نتیجه افزایش ایمنی پرسنل مراقبت‌های بهداشتی و بیماران باشد.

شیوع ویروس کرونا در خودرو بر اثر سرفه راننده
مدل سازی سرفه راننده به عنوان منبع گذرای قطرات و ذرات معلق در هوا و هوای داخل خودرو به عنوان یک فاز پیوسته انجام و  پراکندگی قطرات و ذرات معلق در طول زمان و غلظت این ذرات در داخل خودرو پیش‌بینی و شبیه سازی میشود.

پخش ویروس کرونا در خودرو

پراکندگی ویروس کرونا در کابین آسانسور به دلیل عطسه
مدل‌سازی عطسه به‌عنوان منبع گذرا قطرات و ذرات معلق در هوا و هوای داخل کابین آسانسور به‌عنوان فاز پیوسته، شبیه‌سازی را امکان‌پذیر می‌سازد. این شبیه‌سازی ممکن است برای پیش‌بینی پراکندگی قطرات و ذرات معلق در طول زمان و غلظت این ذرات در کابین آسانسور مورد استفاده قرار گیرد.

مهندسان و طراحانی که می خواهند سیستم های تهویه آسانسورها را برای کاهش خطر ابتلا به کووید-19 بهینه کنند، ممکن است آموزش شبیه سازی CFD با نرم افزار ANSYS Fluent را مفید بدانند. آموزش شامل راه اندازی شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتایج است. به طور کلی، شبیه‌سازی CFD با استفاده از ANSYS Fluent می‌تواند ابزار مفیدی برای بهینه‌سازی سیستم‌های تهویه در آسانسورها باشد تا خطر ابتلا به COVID-19 را کاهش دهد و از این رو ایمنی مسافران و اپراتورهای آسانسور را افزایش دهد.

پراکندگی ویروس کرونا در آسانسور

فن ها

جت فن

عملکرد جت فن در یک تونل با درنظر گرفتن انفجار خودرو

عملکرد جت فن در یک تونلآموزش شبیه سازی ANSYS Fluent CFD ما برای کاربرد جت فن در تونل با در نظر گرفتن انفجار خودرو به منظور تجهیز مهندسان و طراحان به دانش و مهارت های مورد نیاز برای انجام شبیه سازی CFD کاربردهای جت فن در تونل ها به منظور کاهش اثرات انفجار خودرو است.

برنامه آموزشی شامل موضوعاتی مانند تنظیم شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتایج شبیه سازی است. شرکت‌کنندگان نحوه شبیه‌سازی رفتار جت فن‌ها در یک تونل، از جمله تاثیرات موقعیت، زاویه و سرعت فن بر روی جریان هوا و توزیع فشار را درک خواهند کرد. پس از تکمیل این برنامه آموزشی، مهندسان، طراحان و محققان شاغل در بخش حمل و نقل یا یک حرفه مرتبط، دانش و توانایی های ضروری برای تأثیر مثبت بر ایمنی عمومی و حفاظت از زیرساخت ها را خواهند داشت.

تهویه دود با استفاده از جت فن در یک تونل

جت فنآموزش شبیه‌سازی CFD ANSYS Fluent برای تهویه دود، هدف استفاده از جت فن در یک تونل، تجهیز مهندسان و طراحان به اطلاعات و توانایی‌های مورد نیاز برای انجام شبیه‌سازی‌های CFD کاربردهای جت فن در تونل‌ها برای تهویه دود است.طراحی تونل باید شامل تهویه دود باشد تا از ایمنی رانندگان و مسافران در مواقع آتش سوزی محافظت شود. سیستم های جت فن اغلب برای تهویه دود در تونل ها استفاده می شوند زیرا می توانند به سرعت و به طور موثر دود و سایر آلاینده های خطرناک را به سرعت و به طور موثر حذف کنند.

برنامه آموزشی شامل موضوعاتی مانند تنظیم شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتایج شبیه سازی است. شرکت‌کنندگان نحوه شبیه‌سازی رفتار فن‌های جت در یک تونل، از جمله تأثیر موقعیت، زاویه و سرعت فن بر جریان هوا و دود را درک خواهند کرد. مهندسان، طراحان و محققان در بخش حمل‌ونقل یا حوزه‌های مرتبط که این برنامه آموزشی را تکمیل می‌کنند، می‌توانند سیستم‌های تهویه دود را با استفاده از فن‌های جت در تونل‌ها طراحی و بهبود بخشند و ایمنی عمومی را در مواقع آتش‌سوزی افزایش دهند.

فن کانالی

بررسی نویز و رانش در یک فن کانالی
مطالعه CFD ما برای فن کانالی: نویز و رانش با هدف ارائه دانش و مهارت های مورد نیاز مهندسین و طراحان برای انجام شبیه سازی های CFD کاربردهای فن کانالی برای بررسی ویژگی های نویز و رانش است. فن های کانالی به دلیل کارایی عالی و اندازه مناسب در صنایع مختلفی از جمله هوافضا، خودروسازی و دریایی مورد استفاده قرار می گیرند. با این وجود، آنها ممکن است نویز قابل توجهی تولید کنند که ممکن است در برخی از برنامه ها مشکل ساز باشد. شرکت‌کنندگان در این رویداد آموزشی یاد خواهند گرفت که چگونه از ANSYS Fluent برای مدل‌سازی جریان و آکوستیک فن‌های کانالی برای بهینه‌سازی طراحی‌های کاهش نویز و عملکرد رانش استفاده کنند.

این پروژه ی آموزشی موضوعات اساسی مانند راه اندازی شبیه سازی، انتخاب مدل آشفتگی، و تجزیه و تحلیل نتایج شبیه سازی را پوشش می دهد. شرکت‌کنندگان یاد خواهند گرفت که چگونه رفتار فن‌های کانالی، از جمله تأثیر هندسه فن، زاویه پره، سرعت چرخش و خروجی نویز را پیش‌بینی کنند.

با تکمیل این برنامه آموزشی، مهندسان، طراحان و محققان صنایع هوافضا، خودروسازی و دریایی به دانش و مهارت های لازم برای طراحی و بهینه سازی فن های کانالی برای کاهش نویز و عملکرد رانش مجهز می شوند و در نتیجه کارایی و ایمنی را افزایش می دهند.

آلودگی
تهویه آلودگی در مترو
هدف آموزش شبیه سازی برای تهویه آلودگی در مترو و ارائه اطلاعات و مهارت های مورد نیاز برای مهندسین و طراحان برای اجرای شبیه سازی CFD سیستم های تهویه در مترو به منظور به حداکثر رساندن حذف آلاینده ها است. به دلیل وجود قطارها، مردم و سایر منابع آلودگی، متروها معمولاً دارای سطوح قابل توجهی از آلودگی هوا هستند.

این محصول شامل موضوعاتی مانند تنظیم شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتایج شبیه سازی است و کاربران یاد خواهند گرفت که چگونه ازبرای شبیه سازی جریان هوا و آلاینده ها در مترو برای بهینه سازی طراحی سیستم های تهویه برای حذف آلاینده ها استفاده کنند.

در واقع دینامیک سیالات محاسباتی به کمک نرم افزار ANSYS Fluent در این محصول باعث میشود که مهندسان، طراحان و محققین صنعت حمل و نقل یا حوزه مرتبط به دانش و مهارت طراحی و بهینه سازی سیستم های تهویه مترو برای حذف آلاینده ها مجهز شده و در نتیجه سلامت عمومی و ایمنی مسافران و کارگران مترو ارتقا یابد.

پارک ماشین

تهویه مطبوع پارکینگ چند طبقه

این محصول آموزشی برای ارائه اطلاعات و مهارت های مورد نیاز مهندسین و طراحان برای انجام شبیه سازی CFD سیستم های تهویه در تاسیسات پارکینگ ترکیبی طراحی شده است. این برنامه آموزشی به دنبال بهبود کیفیت هوا و ایمنی در این تأسیسات است که با چیدمان کوچک و غلظت متراکم خودروهای پارک شده مشخص می شود.

این آموزش موضوعات اساسی مانند تنظیم شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتیجه را پوشش می دهد. شرکت‌کنندگان یاد خواهند گرفت که چگونه رفتار سیستم‌های تهویه را شبیه‌سازی کنند، از جمله مفاهیم طراحی سیستم، سرعت جریان هوا و غلظت آلاینده بر جریان هوا و حذف آلاینده‌ها.

مهندسان، طراحان و محققان در صنعت ساخت و ساز یا خودروسازی، پس از اتمام این آموزش، درک کاملی از نحوه ساخت و بهینه سازی سیستم های تهویه در فضاهای پارکینگ ترکیبی برای حذف آلودگی خواهند داشت. این در نهایت منجر به افزایش کیفیت هوا و ایمنی در این تاسیسات برای کارگران و مشتریان خواهد شد.

تهویه استکر
آموزش شبیه سازی پارکینگ استکر(Stacker) یک برنامه درسی کامل است که برای ارائه اطلاعات و توانایی های لازم برای مهندسین و طراحان برای انجام شبیه سازی CFD سیستم های تهویه در گاراژهای پارکینگ با سیستم های استکر طراحی شده است. این برنامه آموزشی به دنبال بهبود کیفیت هوا و ایمنی در این تأسیسات است که با چیدمان کوچک و غلظت متراکم خودروهای پارک شده مشخص می شود.

برنامه درسی آموزشی موضوعات اساسی مانند تنظیم شبیه سازی، انتخاب شرایط مرزی و تجزیه و تحلیل نتیجه را پوشش می دهد. کاربران یاد خواهند گرفت که چگونه رفتار سیستم‌های تهویه را شبیه‌سازی کنند، از جمله مفاهیم طراحی سیستم، سرعت جریان هوا و غلظت آلاینده بر جریان هوا و حذف آلاینده‌ها.

مهندسان، طراحان و محققان در صنایع ساختمانی یا خودروسازی به طور کامل نحوه طراحی و بهینه‌سازی سیستم‌های تهویه را در پارکینگ‌ها که از سیستم‌های استکر برای حذف آلودگی استفاده می‌کنند، پس از مشاهده ی این برنامه آموزشی درک خواهند کرد. این در نهایت منجر به افزایش کیفیت هوا و ایمنی در این تاسیسات برای کارگران و مشتریان خواهد شد.

شرکت های صنعتی HVAC

چندین شرکت صنعتی HVAC در حال ارائه کالاها و خدمات مختلف HVAC در سراسر جهان هستند. در زیر چند نمونه از مشاغل صنعتی HVAC آورده شده است:

Carrier Corporation: کریر ارائه دهنده برجسته خدمات و راه حل های HVAC و همچنین سیستم های گرمایشی، تهویه مطبوع و برودتی است. این شرکت حضور جهانی دارد و به چندین صنعت مسکونی، تجاری و صنعتی خدمات می دهد.

Trane Technologies:  سیستم ها، خدمات و راه حل های HVAC را برای کاربردهای تجاری، صنعتی و مسکونی در مقیاس جهانی ارائه می دهد. این شرکت علاوه بر تهویه مطبوع، پمپ های حرارتی و تهویه هوا، راه حل های مدیریت انرژی و اتوماسیون ساختمان را نیز ارائه می دهد.

Johnson Controls: این شرکت سیستم‌ها، کنترل‌ها و خدمات HVAC را برای کاربردهای تجاری، صنعتی و مسکونی در سطح جهانی ارائه می‌کند. این شرکت علاوه بر تهویه مطبوع، پمپ های حرارتی و چیلرها، راه حل های اتوماسیون ساختمان و مدیریت انرژی را نیز ارائه می دهد.

Mitsubishi Electric: میتسوبیشی الکتریک سیستم ها و راه حل های جهانی HVAC را برای کاربردهای تجاری، صنعتی و مسکونی ارائه می دهد. این شرکت علاوه بر تهویه مطبوع، پمپ های حرارتی و سیستم های تهویه، راه حل های اتوماسیون و مدیریت انرژی را نیز ارائه می دهد.

Daikin Industries: صنایع دایکین تولید کننده جهانی سیستم های تهویه مطبوع، راه حل ها و خدمات برای کاربردهای مسکونی، تجاری و صنعتی است. علاوه بر تهویه مطبوع، پمپ های حرارتی و سیستم های تهویه، این شرکت همچنین راه حل های مدیریت انرژی و اتوماسیون ساختمان را نیز ارائه می دهد.

تجربه صنعتی انسیس فلوئنت در زمینه HVAC

در ادامه چند نمونه از پروژه های صنعتی HVAC که اخیرا توسط تیم انسیس فلوئنت با همکاری شرکت های مرتبط شبیه سازی و تجزیه و تحلیل شده است آورده شده است.

بهبود طراحی ICU با در نظر گرفتن جلوگیری از انتقال بیماری های تنفسی و آسایش حرارتی
بهبود طراحی ICU برای به حداقل رساندن شیوع بیماری های تنفسی و حفظ آسایش حرارتی در موسسات بهداشتی ضروری است. شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) یک تکنیک قدرتمند برای بهینه سازی طراحی سیستم های HVAC به منظور بهبود کیفیت هوای داخلی و آسایش حرارتی است.

در کاربردهای صنعتی، شبیه‌سازی CFD می تواند جریان هوا و گرما را در یک فضای خاص نشان دهد، که مهندسان را قادر می‌سازد مناطقی را با تلاطم شدید یا گرادیان دما پیدا کنند. مهندسان گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC)  سیستم‌های تهویه را برای حفظ آسایش حرارتی با اطمینان از گردش کافی هوا طراحی و بهبود می بخشند.

CFD برای بهبود موقعیت دریچه‌های هوا و فیلترها برای به حداقل رساندن شیوع بیماری‌های تنفسی درطراحی ICU استفاده می شود. علاوه بر این، مدل‌های CFD ممکن است برای بهینه‌سازی مکان سیستم‌های گرمایش و سرمایش برای حفظ آسایش حرارتی بیماران و پرسنل مراقبت‌های بهداشتی مورد استفاده قرار گیرند. مدلسازی CFD یک ابزار ارزشمند برای مهندسان و طراحان HVAC است که سعی در افزایش کیفیت هوای داخلی و راحتی حرارتی در محیط‌های مختلف صنعتی و بهداشتی، از جمله طراحی ICU دارند.

 • هندسه در Design Modeler طراحی شده و در نرم افزار ANSYS Meshing مشبک شده است.
 • یکی از بیماران مبتلا به بیماری تنفسی را در نظر گرفته و یکی از اهداف ما جلوگیری از پراکندگی بیماری است.
 • مدل فاز گسسته یک طرفه (DPM) برای مدل سازی ذرات معلق در هوا استفاده می شود.
 • آسایش حرارتی قابل قبول از دیگر دغدغه های ما در این پروژه است که توسط فاکتورهای PPD و PMV کنترل می شود.

تأثیر طراحی نما بر تهویه غیرفعال یک ساختمان سه طبقه
طراحی نما برای تهویه غیرفعال ساختمان حیاتی است و مدل‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) می تواند برای بهبود طراحی نما برای بهبود کیفیت هوای داخلی و آسایش حرارتی استفاده شود.

شبیه‌سازی CFD در کاربردهای صنعتی برای مدل‌سازی جریان هوا در اطراف ساختمان‌ها با طرح‌های نما متفاوت استفاده می شود. با مدل‌سازی الگوهای جریان هوا و گرادیان‌های دما، مهندسان HVAC می‌توانند مناطق دارای تلاطم یا رکود قابل توجه را تشخیص دهند و مکان و اندازه دریچه‌ها و دهانه‌ها را برای افزایش تهویه غیرفعال تنظیم کنند.

در زمینه طراحی نما، شبیه‌سازی‌های CFD ممکن است برای بهینه‌سازی مکان و اندازه پنجره‌ها، لوورها و سایر سوراخ‌های تهویه به منظور ایجاد گردش هوای کافی در سراسر ساختار، ارزیابی کارایی مواد و پوشش‌های مختلف نما در افزایش تهویه غیرفعال و آسایش حرارتی مورد استفاده قرار گیرند.

به طور کلی، شبیه‌سازی CFD یک ابزار ارزشمند برای مهندسان و طراحان HVAC است که به دنبال بهبود تهویه غیرفعال ساختمان‌ها با طرح‌های نماهای مختلف برای بسیاری از اهداف صنعتی هستند. با استفاده از مدل‌های CFD برای بهینه‌سازی طراحی نما، مهندسان قادر هستند کیفیت هوای داخلی و آسایش حرارتی را افزایش دهند و در عین حال مصرف انرژی را کاهش دهند و پایداری را بهبود بخشند.

 •  در این پروژه اثرات طراحی نما بر تهویه غیرفعال ساختمان توسط ANSYS Fluent به صورت عددی بررسی شده است.
 •  شرایط حرارتی از جنبه انرژی و تهویه (ACH) مطالعه میشود.
 • طراحی نما به عنوان یک سیستم تهویه غیرفعال در نظر گرفته میشود.
 • اثر ردیابی اشعه خورشیدی بر انتقال حرارت بررسی میشود.

تهویه گلخانه و بهبود طراحی
تهویه و طراحی گلخانه ها از عوامل حیاتی در تضمین شرایط رشد بهینه برای گیاهان صنعتی است. شبیه‌سازی‌های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) میتواند برای بهینه‌سازی تهویه گلخانه و طراحی برای افزایش رشد گیاه و به حداقل رساندن مصرف انرژی استفاده شود. در کاربردهای صنعتی، شبیه‌سازی‌های CFD برای پیش‌بینی حرکت هوا و گرما در گلخانه مورد استفاده قرار میگیرد، و مهندسان را قادر می‌سازد تا مکان و اندازه دریچه‌های تهویه را بهینه کنند تا هوا به طور موثر چرخه شود. این می تواند به حفظ سطوح ایده آل دما و رطوبت، که برای رشد گیاه ضروری است، کمک کند. همچنین می‌توان از مدل‌های CFD برای تجزیه و تحلیل عملکرد سیستم‌های تهویه مختلف، از جمله تهویه طبیعی و اجباری، و بهینه‌سازی طراحی این سیستم‌ها برای افزایش رشد گیاه و کاهش مصرف انرژی استفاده کرد.

علاوه بر تهویه، CFD قادر است برای ارزیابی کارایی مواد و پوشش‌های مختلف گلخانه در حفظ شرایط رشد ایده‌آل، همچنین بهینه‌سازی مکان و اندازه سیستم‌های سایه استفاده شود که می‌تواند به محدود کردن مقدار تابش خورشیدی وارد شده به گلخانه و جلوگیری از گرمای بیش از حد کمک کند.

به طور کلی، مطالعات عددی مانند شبیه‌سازی CFD ابزار ارزشمندی برای مهندسان و طراحانی هستند که به دنبال بهینه‌سازی تهویه و طراحی گلخانه‌ها در کاربردهای صنعتی هستند. با استفاده از این مدل‌ها برای به حداکثر رساندن تهویه و سایر عناصر طراحی گلخانه، مهندسان رشد گیاه را افزایش داده و مصرف انرژی را به حداقل برسانند و در نتیجه کشاورزی صنعتی پایدارتر و کارآمدتر شوند.

 • در این پروژه یک گلخانه صنعتی توسط ANSYS Fluent شبیه سازی عددی شده  و شامل موارد زیر است:
 • مطالعه رطوبت نسبی، سرعت جریان هوا و شرایط حرارتی
 • حذف آمونیاک به عنوان یک آلاینده
 • بهبود طراحی گلخانه
 • تجزیه و تحلیل HVAC

تهویه اتاق ژنراتور

حفظ عملکرد ایمن و مؤثر ژنراتورها در کاربردهای صنعتی مستلزم تهویه کافی اتاق‌های ژنراتور است. شبیه‌سازی‌های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای بهینه‌سازی تهویه اتاق ژنراتور برای افزایش ایمنی و کاهش مصرف انرژی، بعلاوه در کاربردهای صنعتی، برای مدل‌سازی حرکت هوا و گرما در یک اتاق ژنراتور، تجزیه و تحلیل کارایی سیستم‌های تهویه مختلف، مانند تهویه طبیعی و اجباری، و بهینه‌سازی طراحی این سیستم‌ها برای افزایش عملکرد ژنراتور و کاهش مصرف انرژی استفاده میشوند. CFD مهندسان را قادر می‌سازد تا محل و اندازه روزنه‌های تهویه را برای تضمین گردش هوا بهینه کنند. این می تواند به حفظ سطوح مناسب دما و رطوبت، که برای عملکرد و طول عمر ژنراتورها ضروری است، کمک کند.

علاوه بر تهویه، مدل‌های CFD برای بهبود مکان و اندازه سیستم‌های خنک‌کننده که به تخلیه گرمای تولید شده توسط ژنراتور و جلوگیری از گرمای بیش از حد کمک می‌کند، بعلاوه برای کارایی مواد و پوشش‌های مختلف اتاق ژنراتور در حفظ شرایط عملیاتی ایده‌آل استفاده میشود.

این پروژه تهویه مطبوع (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) یک اتاق ژنراتور را با استفاده از نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی می کند. پس از تکمیل شبیه‌سازی‌هایی که در آن اتاق ژنراتور ابتدا بدون فن شبیه‌سازی می‌شود، دمای اتاق با 32 ژنراتور، نسبتاً بالا است. استفاده از 32 فن با 11000 CFM باعث کاهش قابل توجه دما می شود. با این حال، 32 فن با 36500 CFM برای افزایش تهویه و ایجاد آسایش حرارتی لازم بین ردیف‌های ژنراتور اضافه شده است.

تیم انسیس فلوئنت پروژه‌های شبیه‌سازی CFD متعددی را برای شرکت‌های صنعتی و تحقیقات در کاربردهای مهندسی HVAC انجام داد و با چندین سال تجربه در شبیه سازی مشکلات مختلف در زمینه های مختلف CFD با استفاده از نرم افزار ANSYS Fluent، آماده ارائه خدمات گسترده شبیه سازی، آموزش و مشاوره CFD می باشد.

می توانید محصولات آموزشی را در دسته شبیه سازی CFD مهندسی HVAC در Training Shop بیابید. همچنین می توانید از بسته های آموزشی مهندسی HVAC مناسب برای کاربران مبتدی، متوسط، پیشرفته و متخصص ANSYS Fluent بهره مند شوید.

انسیس فلوئنت آماده انجام پروژه های مختلف و چالش برانگیز در زمینه مدل سازی مهندسی HVAC به سفارش مشتریان است. تیم ما شبیه‌سازی‌های CFD را برای هر طرح انتزاعی یا مفهومی انجام می‌دهد تا آن‌ها را به واقعیت تبدیل کرده و حتی به شما کمک می کند تا به بهترین استراتژی برای آنچه تصور می‌کردید برسید. شما می توانید از مشاوره تخصصی انسیس فلوئنت به صورت رایگان بهره مند شوید و سپس پروژه CFD صنعتی و دانشگاهی خود را برون سپاری کنید تا شبیه سازی و آموزش داده شود.

با برون سپاری پروژه خود به انسیس فلوئنت به عنوان مشاور شبیه سازی CFD، نه تنها فایل های منابع پروژه مرتبط (هندسه، مش، پرونده و داده، …) را دریافت خواهید کرد، بلکه یک فیلم آموزشی گسترده نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که نشان می دهد چگونه می توانید در نرم افزار ANSYS Fluent، هندسه، مش و تنظیمات مورد نیاز (پیش پردازش، پردازش و پس پردازش) را تعریف کنید. علاوه بر این، پشتیبانی پسا فنی برای روشن شدن مسائل و ابهامات موجود است.

Portfolios

Back To Top
جستجو
Whatsapp تماس با واتس آپ