تابع تعریف شده توسط کاربر (UDF)

سفارش پروژه

پروژه خود را به تیم مهندسی شبیه سازی انسیس فلوئنت سفارش دهید. کارشناسان ما آماده انجام هر پروژه CFD در تمام زمینه های مهندسی مرتبط هستند. خدمات ما شامل اهداف صنعتی و آکادمیک با در نظر گرفتن طیف گسترده ای از شبیه سازی های CFD نرم افزار ANSYS Fluent است. با سفارش پروژه خود، می توانید از خدمات اولیه انسیس فلوئنت از جمله مشاوره ، آموزش و شبیه سازی CFD بهره مند شوید. فرآیند فریلنسینگ پروژه به شرح زیر است:

1

یک قرارداد رسمی بر اساس توضیحات و جزئیات پروژه شما تنظیم می شود.

2

پس از شروع، برای بررسی پروژه دسترسی لازم را خواهید داشت.

3

پس از تایید گزارش نهایی، فایل های منابع پروژه را دریافت خواهید کرد.

4

در نهایت یک فیلم آموزشی جامع و پشتیبانی فنی دریافت خواهید کرد.

User Defined Functions (UDF) چیست؟

یک تابع تعریف شده توسط کاربر یا UDF، تابعی است که شما برنامه‌ریزی می‌کنید و می‌توان آن را به صورت پویا با حل‌کننده ANSYS FLUENT بارگذاری کرده تا ویژگی‌های استاندارد کد را بهبود بخشد. برای مثال، می‌توانید از یک UDF برای تعریف شرایط مرزی، ویژگی‌های مواد و شرایط منبع برای رژیم جریان خود استفاده کنید و پارامترهای مدل سفارشی (مانند DPM، مدل‌های چند فازی) را مشخص کنید و یک مسئله را مقداردهی اولیه کنید، یا پس پردازش را بهبود ببخشید.

UDF ها با استفاده از هر ویرایشگر متنی به زبان برنامه نویسی C نوشته می شوند و فایل کد منبع با پسوند c. (مثلاً myudf. c) ذخیره می شود. یک فایل منبع می تواند شامل یک UDF یا چندین UDF باشد و شما می توانید چندین فایل منبع را تعریف کنید.

UDF ها با استفاده از ماکروهای DEFINE ارائه شده توسط ANSYS FLUENT تعریف می شوند. آنها با استفاده از ماکروها و توابع اضافی ارائه شده توسط ANSYS FLUENT که به داده های حل کننده ANSYS FLUENT دسترسی دارند و وظایف دیگر را انجام می دهند کدگذاری می شوند.

هر UDF باید حاوی دستورالعمل گنجاندن فایل UDF.h (#include “UDF.h”) در ابتدای فایل کد منبع باشد، که به تعاریف ماکروهای DEFINE و سایر ماکروها و توابع ارائه شده توسط ANSYS FLUENT اجازه می دهد در طول روند کامپایل گنجانده شوند. توجه داشته باشید که مقادیری که توسط یک UDF به یک حل کننده ارسال می شود یا توسط حل کننده به یک UDF برگردانده می شود در واحدهای SI مشخص می شوند.

فایل‌های منبع حاوی UDF ها را می توان در جریان ANSYS تفسیر یا گردآوری کرد. برای UDF های تفسیر شده، فایل‌​های منبع به طور مستقیم در زمان اجرا در یک فرآیند تک مرحله‌ای تفسیر و بارگذاری می‌شوند.​ برای UDF های تدوین‌شده، این فرآیند شامل دو مرحله مجزا است. ابتدا یک کتابخانه کد شی اشتراکی ساخته می‌شود، و سپس در داخل جریان ANSYS بارگذاری می‌شود. بعد از تفسیر یا گردآوری، UDF ها در دیالوگ باکس ANSYS FLUENT قابل‌مشاهده و​ انتخاب می‌شوند و می‌توانند با انتخاب نام تابع در دیالوگ باکس مناسب به یک حل‌کننده وصل شوند.​ ​

به طور خلاصه، UDF ها:

  • به زبان برنامه‌نویسی C نوشته می‌شوند.​
  • باید یک عبارت شامل برای فایل UDF.h داشته باشد.
  • باید با استفاده از تعریف ماکروهایی که توسط خروجی ANSYS تامین می‌شوند تعریف شود و از ماکروها و توابع از پیش تعریف‌شده که توسط خروجی ANSYS برای دسترسی به داده‌های حل‌کننده جریان ANSYS و انجام کارهای دیگر استفاده می‌کنند.​ ​​​​​​
  • به عنوان توابع تفسیرشده یا گردآوری‌شده اجرا می‌شوند.
  • با استفاده از یک دیالوگ باکس رابط کاربری گرافیکی به یک حل‌کننده نرم‌افزار ANSYS Fluent متصل شده‌اند.​ ​​​​​​
  • استفاده و مقادیر بازگشت مشخص‌شده در واحدهای SI.

پردازشگران سیال و سازه مهر، کارشناس در زمینه شبیه‌سازی CFD با استفاده از UDF

با چندین سال تجربه شبیه‌سازی طیف گسترده‌ای از مسائل در زمینه‌های مختلف CFD با استفاده از نرم‌افزار Fluent، تیم پردازشگران سیال و سازه مهر آماده ارائه خدمات مدل‌سازی، مش بندی و شبیه‌سازی گسترده است. تیم پردازشگران سیال و سازه مهر متخصص توسعه کده‌ای C برای بهبود ویژگی‌های اجرا شده در داخل نرم‌افزار ANSYS Fluent (‏udf)‏برای اجرای پروژه‌های اساسی شما است که اجرای آن‌ها با استفاده از حل‌کننده جریان پیش‌فرض غیر ممکن است. ​

شما میتوانید محصولات مرتبط با مقوله شبیه‌سازی نانوسیال را در فروشگاه آموزشی پیدا کنید.

خدمات ما به موضوعات ذکر شده محدود نمی‌شود، و تیم پردازشگران سیال و سازه مهر آماده است تا پروژه‌های مختلف و چالش برانگیز را در زمینه مدل‌سازی مهندسی به دستور مشتریان انجام دهد. ​

ما حتی انجام شبیه‌سازی CFD برای هر طرح انتزاعی یا مفهومی که در ذهن خود دارید را قبول می‌کنیم تا آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنیم و حتی به شما کمک کنیم تا به بهترین طراحی برای آنچه که ممکن است تصور کرده باشید برسید. شما می‌توانید از مشاوره متخصص سیال و سازه مهر به صورت رایگان بهره ببرید و سپس سفارش دهید که پروژه شما شبیه‌سازی و آموزش داده شود.

شما با برون سپاری پروژه خود به تیم پردازشگران سیال و سازه مهر به عنوان یک فریلنسر مستقل شبیه‌سازی CFD، نه تنها فایل‌های منبع پروژه مربوطه را دریافت خواهید کرد (‏هندسه، مش، داده های مسئله، …)‏، بلکه با یک ویدئوی آموزشی گسترده ارائه خواهید شد که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید هندسه، مش، و تنظیمات مورد نیاز (‏پیش‌پردازش، پردازش و پس پردازش)‏ را در نرم‌افزار ANSYS Fluent خودتان ایجاد کرده و تعریف کنید. علاوه بر این، پشتیبانی فنی پس از انجام پروژه برای روشن‌شدن مسائل و ابهامات موجود است.

 

Portfolios

Back To Top
جستجو
Whatsapp تماس با واتس آپ